SESTŘIHY: Čech dostal tři góly, na Arsenal se dotáhl Leicester

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Arsenalu přišli v 21. kole Premier League v poslední minutě o vítězství v Liverpoolu a po remíze 3:3 se na ně bodově dotáhl Leicester, jenž zvítězil 1:0 na hřišti Tottenhamu. Na třetím místě je s odstupem tří bodů Manchester City, který ztratil doma body bezbrankovou remízou s Evertonem.

Liverpool zachraňoval doma na Anfieldu na poslední chvíli bod, ačkoli dvakrát vedl. Petra Čecha v 10. minutě překonal Roberto Firmino, jenž střílel mezi nohama obránce Laurenta Koscielného.

Po rychlém vyrovnání Aarona Ramseyho se v 19. minutě opět prosadil Brazilec Firmino, jenž krásně zatočil střelu z pětadvaceti metrů do levého horního rohu Čechovy branky a zdvojnásobil svůj dosud chudý střelecký účet v sezoně.

O vyrovnání se v 25. minutě postaral jemnou tečí po Ramseyho rohu Olivier Giroud a deset minut po přestávce francouzský útočník střelou z otočky zvrátil skóre na stranu Arsenalu.

2558743:gallery:true:true

Londýnský tým dlouho držel naději na třetí ligové vítězství za sebou, připravil ho však o něj střelou z voleje střídající Joe Allen. Čech si na jeho pokus sáhl, ale mimo tyče ho vytěsnit nedokázal.

K bezgólové remíze směřovalo utkání na Tottehamu, kde se představilo překvapení sezony Leicester. Druhému týmu tabulky zajistil plný bodový zisk po třech zápasech bez výhry prudkou hlavičkou ze země v 83. minutě německý obránce Robert Huth.

Třetí remízu z posledních čtyř zápasů si připsala Chelsea, jež hrála doma 2:2 s West Bromwichem. Za hosty vyrovnal v 86. minutě James McClean a obhájci mistrovského titulu jsou čtrnáctí.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.