SESTŘIHY: Leicester vede o pět bodů, Chelsea s United zachránila bod

Autor: iSport.cz, rjm, ČTK
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Fotbalisté Chelsea udrželi neporazitelnost pod vedením Guuse Hiddinka, když v nastavení vyrovnali skóre v bitvě s Manchesterem United na 1:1. V čele Premier Leagu je Leicester, který zvítězil ve šlágru Premier League na hřišti Manchesteru City 3:1. Arsenal i díky čistému kontu Petra Čecha vyhrál v Bournemouthu 2:0 a dostal se před Manchester City na 3. místo.

Fotbalisté Arsenalu uťali séérii tří zápasů v Premier League bez vstřelené branky a vyhráli na půdě nováčka z Bournemouthu 2:0. "Kanonýři" tak dokázali, že se nevzdávají v bitvě o titul. Na vedoucí Leicester ztrácí Arsenal pět bodů.

2586991:gallery:true:true

Večerní utkání mezi Chelsea a Manchesterem United skončilo remízou 1:1. V prvním poločase byl nejblíže gólu hostující Martial, jenže jeho střelu vytáhl skvělým zákrokem Thibaut Courtois. Na druhé straně pálil těsně vedle Diego Costa.´

Do druhého poločasu vstoupil lépe Manchester, během několika minut musel Courtois zasahovat proti střelám Rooneyho a Lingarda. Po hodině hry už ale nestačil na další zakončení Jesse Lingarda, který se po sklepnutí Rooneyho trefil přesně do šibenice.

2586981:gallery:true:true

Chelsea se po inkasovaném gólu dostala do tlaku, od vyrovnání ji však dlouho dělil skvělý výkon Davida de Gey, který zlikvidoval šance Ivanoviče i Fábregase. Až v úplném závěru se před španělského brankáře dostal Diego Costa, i s pomocí skluzu Borthwicka-Jacksona ho obešel a poslal míč do sítě.

Útočník Chelsea dokonce mohl přidat i druhý gól, v poslední minutě ale proti jeho střele opět zasáhl výborný De Gea. I tak je Costa ve skvělé formě, jeho vyrovnávající gól byl šestou brankou v posledních sedmi ligových zápasech.

Chelsea však stále zůstává v druhé polovině tabulky, po 25 kolech jí patří 13. místo. Manchester United je pátý, s šestibodovou ztrátou na svého městského rivala City.

Kdo čekal, že v sobotu Manchester City doma smázne drzouny z Leicesteru, zíral na dění na trávníku s otevřenou pusou. Citizens měli herní převahu, jenže o střílení gólu se starali podceňovaní hosté. Pracháči z Manchesteru v modrém se v koncovce trápili, naopak narvaný sektor Leicestru se topil v euforii.

2586111:gallery:true:true

A to už od třetí minuty, kdy si na trestný kop Mahreze našel na malém vápně Hutha a ten poslal hosty do vedení. Gólman Citizens Hart se jen smutně napil z lahve, proti zakončení zblízka neměl nárok. Favorit pak sice převzal iniciativu, kontroloval míč, jenže k vyrovnání to nevedlo.

Fanoušci viděli parádní podívanou. Citizens se snažili, věděli, že jsou ve hře nejen tři body, ale možná dost dobře i letošní mistrovský titul. Ale korekce skóre se do pauzy nekonala. Už necelé tři minuty po změně stran se ale slavilo a zase v táboře hostů. Po rychlém kontru zakončeném parádní ranou Mahreze to bylo 0:2.

Domácí tým byl v šoku. Místo, aby mazal bodové manko, se výsledkově blížil debaklu. Zvláště poté, co se podruhé v duelu prosadil Huth a zvýšil na 0:3. Tentokrát skóroval hlavou po rohu a Hart v brance byl bez šance.

Odměny za snahu se Citizens nakonec dočkali, když se po centru blýskl přesnou hlavičkou Agüero a stanovil konečné skóre na 1:3.

Liverpool bez Kloppa přišel o výhru

Tottenham byl od začátku zápasu s Watfordem dominantní, zejména obránce Davies se dostal v prvním dějství hned do několika šancí. Rozhodující gól ale padl až v 64. minutě, když se po Alliho přihrávce prosadil Trippier a vstřelil první gól od 1. ledna 2014, kdy skóroval v druhé lize za Burnley. Tottenham přestřílel soupeře 26:3.

2586159:gallery:true:true

Kvůli podezření na zánět slepého střeva nebyl na lavičce Liverpoolu při duelu se Sunderlandem trenér Klopp. Tým vedli asistenti Buvač a Krawietz a v 70. minutě měli důvod k radosti, neboť jejich svěřenci vedli už o dvě branky zásluhou Firmina a Lallany. Firmino se v posledních pěti ligových duelech podílel na sedmi brankách Liverpoolu: pětkrát skóroval a na dvě přihrál.

2586107:gallery:true:true

Jenže Sunderland v poslední desetiminutovce zabral a získal cenný bod. Nejprve z přímého kopu překonal gólmana Mignoleta Johnson, minutu před koncem pak vyrovnal Defoe, který se v posledních šesti zápasech trefil šestkrát.

Newcastle porazil 1:0 West Bromwich a posunul se na nesestupovou 17. pozici před Norwich, který podlehl poslední Aston Ville 0:2.

2586154:gallery:true:true

2586153:gallery:true:true

V souboji dvou aspirantů na pohárové příčky byl úspěšnější Southampton, jenž díky Jošidově gólu z deváté minuty porazil West Ham 1:0. Hosté nedokázali k vyrovnání využít více než půlhodinovou přesilovku po vyloučení Wanyamy. Keňský záložník dostal červenou kartu potřetí v sezoně, což se naposledy stalo Wesleymu Brownovi ze Sunderlandu v ročníku 2013/14.

2586157:gallery:true:true

Gólman Southamptonu Forster se do branky po vleklém zranění vrátil v lednu a v pěti po sobě jdoucích zápasech vždy udržel čisté konto, což se "Svatým" povedlo poprvé od března 2001.

Branka: 9. Jošida.

ONLINE: Manchester City - Leicester jsme sledovali ZDE »

Hosté: 3. Huth, 49. Mahrez, 60. Huth

Domácí: Hart – Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Kolarov – Fernandinho, Y. Touré (C) (52. Fernando) – Delph (53. Iheanacho), Silva (77. Celina), Sterling – Agüero.

Hosté: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Drinkwater, Kanté – Mahrez (78. Gray), Okazaki (81. Ulloa), Albrighton (86. Dyer) – Vardy.

20. Aston Villa 38 3 8 27 27:76 17

Radost Leicesteru. Robert Huth dal gól na hřišti Manchesteru City ve šlágru Premier League a "lišky" vedly.