Autor: rjm, Jakub Dvořák, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Arsenalu dokázali po čtyřech zápasech bez výhry naplno bodovat. V nedělním utkání 25. kola Premier League zvítězili na hřišti Bournemouthu 2:0 a posunuli se na třetí místo za druhý Tottenham. Brankář Petr Čech vychytal svoji 174 nulu v anglické lize, ke které pomohly i dva skvělé zákroky v nastavení. V letošním ročníku jich má 12, což je nejvíc. Druhý Joe Hart z Manchesteru City jich má 11.

Arsenal o své výhře rozhodl v první poločase během pouhých dvou minut. Nejprve ve 23. minutě Giroud šikovně sklepl hlavou míč na volného Mesuta Özila, který poslal míč pod břevno. Na druhý gól hostujícímu týmu stačilo jen další 88 sekund. Ramsey na pravé straně našel rozběhlého Oxladea-Chamberlaina a anglický záložník i s pomocí tyče zvýšil na 2:0.

2586991:gallery:true:true

Bournemouth mohl snížit jen o chvíli později, ale krásnou střelu Artera vytáhl nad břevno výborným zákrokem Čech. Brankář Arsenalu se činil znovu v závěru poločasu, kdy včas vyběhl proti Smithovi a zabránil mu ve skórování.

Domácí vstoupili aktivně i do druhé půle, nejblíže ke skórování měl opět Smith, tentokráte ale poslal míč jen do boční sítě.

Bournemouth sice i ve zbytku zápasu Arsenal tlačil, na další gólovou šanci ale čekal až do nastaveného času, kdy Čecha nejprve prověřil zblízka Cook a poté i Arter z vápna. Český brankář ale své 12. čisté konto v této sezoně Premier League udržel. Žádný brankář jich nemá více. Rovněž 174 čistým kontem kariéry znovu posunul rekord soutěže.

Hosté: 23. Özil, 24. Oxlade-Chamberlain

Domácí: Boruc – Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Surman – Ritchie (66. Stanislas), Gosling (66. J. King), Arter, Pugh – Afobe (77. Grabban).

Hosté: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny (C), Monreal – Flamini, Ramsey – Oxlade-Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis Sánchez (82. Gibbs) – Giroud (90+3. Walcott).

Domácí: Iturbe, King, Stanislas, Federici, Distin, Grabban, O'Kane

Hosté: Gibbs, Mertesacker, Ospina, Walcott, Campbell, Coquelin, Iwobi

Hosté: Flamini