SESTŘIHY: Tottenham vykradl City, Arsenal přemohl Leicester

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Tottenhamu slaví velké vítězství, „Kohouti“ dokázali ve 26. kole vyhrát na půdě Manchesteru City. Dařilo se i Arsenalu, který porazil vedoucí tým tabulky Leicester 2:1 a ztrácí na něj už pouze dva body. O výhře "Kanonýrů" rozhodly dva góly střídajících hráčů. To fanoušci Manchesteru United museli vstřebat další porážku, svěřenci Louise van Gaala padli na půdě předposledního Sunderlandu 1:2. Bez problémů zvítězil Liverpool na hřišti Aston Villy, svěřenci Jürgena Kloppa porazili poslední tým tabulky 6:0.

Po prvním poločase vedl Leicester, který měl sice v úvodním dějství menší držení míče, ale byl výrazně nebezpečnější. Petr Čech v brance Arsenalu musel zlikvidovat velkou šanci Vardyho, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, a vytáhl se také proti technickému pokusu Kanteho.

Těsně před poločasem už ale český brankář lovil míč ze sítě. Vardyho ve vápně fauloval Nacho Monreal a nejlepší střelec Premier League penaltu proměnil.

Arsenalu pomohlo v 54. minutě vyloučení Dannyho Simpsona, který viděl během pěti minut dvě žluté karty. Simpson se stal prvním vyloučeným hráčem Leicesteru v této sezoně.

Poprvé se domácím podařilo využít přesilovku v 70. minutě. Giroud výborně sklepl Bellerínův centr na střídajícího Thea Walcotta a anglický útočník prostřelil Schmeichela. Arsenal tak skóroval z první střely na branku.

Domácí strávili posledních 20 minut ve velkém tlaku, dlouho to ale vypadalo, že vítězný gól nedají. Jen těsně vedle pálili Ramsey a Sánchez, Mertesacker hlavičkoval z malého vápna také mimo tyče. Obrovskou šanci Girouda zlikvidoval skvělým zákrokem Schmeichel.

Až v nastaveném čase poslal Özil centr z přímého kopu na hlavu dalšího střídajícího útočníka Welbecka, který míč tečoval do sítě. Dlouho zraněný útočník se na hřiště dostal poprvé od loňského dubna a hned Arsenalu zajistil klíčové tři body v boji o titul.

2595225:gallery:true:true

Tottenham vykradl City

Do boje o titul se však stále výrazněji zapojuje i Tottenham. Svěřenci Mauricia Pochettina pátou výhrou v řadě připravili druhou domácí porážku během posledních dvou kol Manchesteru City, který tak na první místo ztrácí šest bodů.

O výsledku zápasu v Manchesteru rozhodla druhá půle. Do vedení šli hosté, kteří po sporné ruce Sterlinga zahrávali pokutový kop. Harry Kane s jeho proměněním nezaváhal a připsal si už 16. gól v sezoně. Manchester City se poté vrhl do útoku a Yaya Touré trefil z přímého kopu břevno. Tlak se nakonec domácím vyplatil v 73. minutě, kdy Clichyho pas do vápna poslal přesně pod břevno střídající Kelechi Iheanacho.

Jenže o deset minut později už opět vedl Tottenham. Lamela krásnou přihrávkou za obranu našel Christiana Eriksena a ten v den 24. narozenin rozhodl o důležitém vítězství svého týmu. City už ze závěrečného tlaku nic vytěžit nedokázali. Nejblíže gólu byl Otamendi, ale na poslední chvíli mu centr z hlavy skvělým zákrokem sebral Lloris.

2595235:gallery:true:true

Liverpool si zastřílel

Bez problémů zvítězil Liverpool na hřišti Aston Villy, svěřenci Jürgena Kloppa porazili poslední tým tabulky 6:0. Aston Villa dostala šest gólů na domácím hřišti vůbec poprvé v Premier League. Liverpool vyrovnal své nejvyšší venkovní vítězství a dostal se na osmé místo tabulky.

2595232:gallery:true:true

Sunderland porazil United

Domácím se povedl začátek zápasu a už od třetí minuty vedli. Khazriho přímý kop prošel až za záda brankáře De Gey a tuniský reprezentant vstřelil svůj premiérový gól v Premier League, do které přišel v lednu z Bordeaux.

United ale ještě do poločasu srovnali. Matovu střelu gólman Mannone vyrazil pouze k Martialovi, který se prosadil posedmé v sezoně. Chvíli předtím musel opustit hřiště obránce hostů Darmian, který si vykloubil rameno.

"Darmian bude chybět několik týdnů," uvedl trenér Louis van Gaal ke zranění italského pravého beka. Místo něj nastoupil klubový odchovanec Love a odbyl si debut za United.

2594376:gallery:true:true

Sunderland byl v druhém poločase aktivnější a v 82. minutě se dočkal druhého gólu. Po Khazriho rohovém kopu hlavičkoval nikým nehlídaný Koné, který do týmu přestoupil v lednu z francouzského Lorientu. De Gea jeho pokus sice zbrzdil, míč ale přesto přešel brankovou čáru.

"Byl to podobný zápas jako proti Manchesteru City, tentokrát jsme ale získali to, co jsme si zasloužili vzhledem k šancím, které jsme si vytvořili," připomněl kouč Sunderlandu Sam Allardyce porážku 0:1 s Citizens ze 24. kola.

Jeho protějšek van Gaal si uvědomoval, že dostat se na příčky zajišťující účast v Lize mistrů bude pro United obtížné. "Po tomto zápase si myslím, že nejlepší cesta by byla vyhrát Evropskou ligu. To však není tak jednoduché, soutěž hraje mnoho velmi dobrých týmů," řekl. "Hráli agresivněji než my a my se s tím nedokázali vypořádat.

Southampton si poradil se Swansea

Na šesté místo se po výhře 1:0 na hřišti Swansea posunul Southampton. Jediný gól dal Long. Gólman hostů Fraser Forster se 13. ledna po zranění vrátil do branky a od té doby v šesti zápasech neinkasoval ani jednou.

O evropské poháry bojuje také West Ham, který dohnal dvoubrankové manko na půdě Norwiche a remizoval 2:2. Velkou zásluhu na bodu pro United měl Payet, který jeden gól dal a na druhý přihrál.

2594385:gallery:true:true

Chelsea deklasovala Newcastle

Chelsea deklasovala Newcastle 5:1 a posunula se na 12. místo, zatímco "Straky" se vrátily do sestupového pásma. Domácí byli na začátku duelu velmi produktivní, první tři střely na branku přetavili v tři góly.

Skóre otevřel Costa, který se v posledních osmi ligových zápasech trefil sedmkrát, navázali na něj Pedro a Willian. Právě Pedro skóroval i v druhém poločase a poprvé od prosince 2013, kdy ještě působil v Barceloně, dal dva góly v jednom zápase.

Na 5:0 zvýšil střídající Traoré a oslavil svůj premiérový ligový gól v dresu "Blues", v závěru vstřelil čestnou branku hostů Townsend.

2594387:gallery:true:true

Chelsea podesáté v řadě bodovala, Newcastle potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů nedaří. Popáté za sebou venku nezískal ani bod, ve 13 zápasech navíc skóroval pouze sedmkrát.

Přesto nemohla být Chelsea úplně spokojena. Při jednom ze vzdušných soubojů se zranil kapitán Terry a není jisté, zda stihne úterní zápas osmifinále Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain. Od minulého týdne navíc Chelsea nemůže počítat s dalším stoperem Zoumou, který si kvůli zranění pravého kolena v této sezoně už nezahraje.

Stoke konečně bodovalo

Stoke po čtyřech zápasech bez výhry naplno bodovalo na hřišti Bournemouthu, kde zvítězilo 3:1. První gól v dresu Stoke dal záložník Imbula, který do týmu přestoupil na začátku února z FC Porto za přibližně 653 milionů korun. Premiérovou trefu za Stoke zaznamenal také Afellay.

Evertonu se příliš nedaří na domácím stadionu. Inkasoval tam už 23 branek, což je nejvíce z celé ligy. West Bromwichi stačil jediný gól k vítězství na hřišti liverpoolského celku, postaral se o něj Rondón.

Evertonu ke vstřelení branky nepomohlo ani 34 střel.Útočník Adebayor se poprvé prosadil v dresu Crystal Palace, jeho tým přesto podlehl Watfordu 1:2. Obě branky hostů vstřelil Deeney.

2594391:gallery:true:true