21. února 2016 • 14:20

Skalák Anglii zaujal. Kopal i standardky a dostal nejlepší známku

Slavia otevřela Eden. Fanoušci si prohlédli stadion a užili si den s hráči Slavia otevřela Eden. Fanoušci si prohlédli stadion a užili si den s hráči
Bohemians - Plzeň: V Ďolíčku se nehraje kvůli zmrzlému trávníku Bohemians - Plzeň: V Ďolíčku se nehraje kvůli zmrzlému trávníku

Rozporuplnou premiéru v základní sestavě Brightonu má za sebou Jiří Skalák. Třiadvacetiletý záložník svým aktivním výkonem upoutal, jeho tým ale padl po chybách v defenzivě na půdě Cardiffu 1:4. Skalák každopádně hned na začátku svého angažmá v druhé anglické lize dokázal, že může být kvalitní posilou.

digi tv

Brighton nezačal utkání v Cardiffu špatně, poté ho ale smetla šílená patnáctiminutovka. Jedna chyba střídala druhou, nepředvedl se ani jindy jistý brankář David Marshall, a najednou to bylo 3:0 pro domácí.

Skalák, který nastoupil poprvé od svého přestupu z Mladé Boleslavi v základní sestavě, odehrál první poločas v systému 4-5-1 na levém křídle. Po změne stran Brighton změnil rozestavení na 4-4-2, ale český reprezentant na levé straně zálohy zůstal.

To bylo pro Brighton dobře. Skalák byl totiž hodně aktivní, neustále se nabízel a spoluhráči ho často svými přihrávkami hledali. Vyvrcholení přišlo v 55. minutě, kdy český záložník přesným centrem našel Dalea Stephense a ten snížil na 1:3.

VIDEO | Jiří Skalák za Birghton krásně asistoval

Hosté dostali do žil novou dávku sebevědomí a mohli zápas pořádně zdramatizovat. Jenže své šance neproměnili a přišel trest. Zbytečná penalta a gól na 4:1. Brighton už se na odpověď nezmohl a jasně prohrál.

Jiří Skalák každopádně experty v Anglii zaujal. Nejen svou aktivitou, ale například také tím, že během zápasu rozehrával hned několik standardních situací. Nevypadal, jako by byl v Brightonu jen pár týdnů.

Britský deník The Sun dokonce Skaláka považoval za hráče zápasu. „Při svém debutu v základní sestavě si počínal velmi dobře,“ ocenil ho. Zároveň dal českému fotbalistovi v hodnocení jednotlivců známku 7. Víc nikdo z Brightonu nedostal.

Témata:  sportanglieSkalákBrighton

1.  Chelsea 14 11 1 2 32:11 34
2.  Arsenal 14 9 4 1 33:14 31
3.  Liverpool 13 9 3 1 32:14 30
4.  Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5.  Tottenham 14 7 6 1 24:10 27
6.  Manchester Utd. 13 5 5 3 18:15 20
7.  West Brom 14 5 5 4 20:17 20