Chelsea v FA Cupu zacvičila s oslabenými Citizens, vyhrála 5:1

Fotbalisté Chelsea se radují po gólu do sítě Manchesteru City
Šilhavý o nových posilách: Všichni jsou hvězdy, ale zároveň skromní Šilhavý o nových posilách: Všichni jsou hvězdy, ale zároveň skromní
Železný o překonání svého rekordu: Jednou to přijde. Jde o víru a schopnosti Železný o překonání svého rekordu: Jednou to přijde. Jde o víru a schopnosti

Jako vyměněná působí Chelsea pod trenérem Guusem Hiddinkem. Přestože ne všechno je v její hře ideální, výsledky se dostavily. Naposledy to „Blues“ dokázali v osmifinále FA Cupu, když rozdrtili Manchester City 5:1. Nutno dodat, že zatímco domácí nastoupili v nejsilnější sestavě, „Citizens“ byli hodně oslabení a šanci dostali nezkušení mladíci. Tak jako tak, postup do čtvrtfinále přestižní pohárové soutěže slaví Chelsea.

Hosté: 37. Faupala

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Ivanovic (C), Baba Rahman – Fabregas, Mikel (82. Matič) – Pedro (70. Oscar), Willian, Hazard – Diego Costa (70. Traoré).

Hosté: Caballero – Zabaleta (C), Adarabioyo, Demichelis, Kolarov – Fernando (78. Humphreys), A. García, M. García, Celina (54. Barker) – Iheanacho, Faupala.

Hosté: Demichelis

Andre Marriner

Stamford Bridge, London

Chelsea se zkušenějším kádrem poprvé využila převahu v 35. minutě, kdy Hazardův centr poslal hlavou do sítě Diego Costa. Soupeři se ale povedlo o chvíli později odpovědět. Z malého vápna míč do sítě protlačil David Faupala, který se v dresu prvního týmu objevil vůbec poprvé.

Po přestávce už ale domácí hráči potvrdili svou kvalitu. Už po třech minutách poslal Chelsea zpět do vedení Willian, třetí gól přidal Gary Cahill a na 4:1 teprve druhou brankou v sezoně zvýšil Eden Hazard. Oscar poté neproměnil pokutový kop, pátý gól však Chelsea přece jen vstřelila zásluhou Bertranda Traorého.

Stejným výsledkem vyhrál také West Ham v Blackburnu. Londýnský tým sice na hřišti druholigového celku prohrával, ještě do poločasu ale skóre otočil a nakonec slavil jednoznačné vítězství.

Do čtvrtfinále postoupil také Crystal Palace. Svěřenci Alana Pardewa sice od Vánoc nedokázali zvítězit v lize, v FA Cupu se jim ale daří a tentokrát po výhře 1:0 vyřadili Tottenham.

FA Cup - osmifinále

Chelsea - Manchester City 5:1
Branky: 35. Costa, 48. Willian, 53. Cahill, 67. Hazard, 89. Traoré - 37. Faupala

Tottenham - Crystal Palace 0:1
Branka: 45. Kelly

Blackburn - West Ham 1:5
Branky: 20. Marshall - 26. Moses, 36. a 90. Payet, 64. a 85. Emenike