a dozvíte se vše jako první.
28. února 2016 • 16:53

SESTŘIHY: Arsenal padl na United, Leicester má výhru z 89. minuty

NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili

SOUHRN 27. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Leicesteru v 27. kole anglické ligy udolali doma Norwich 1:0 brankou z 89. minuty a vedou tabulku o dva body před Tottenhamem. Naopak Arsenal s Petrem Čechem v brance ztratil, když v neděli prohrál 2:3 na hřišti Manchesteru United.

Hrdinou Manchesteru se v tomto týdnu stal osmnáctiletý útočník Marcus Rashford. Ve čtvrtek se dvakrát prosadil v utkání Evropské ligy s Midtjyllandem (5:1), dnes tento počin zopakoval při debutu v Premier League a přidal i asistenci.

Trenér Louis van Gaal se sice musel obejít bez ofenzivních hráčů Martiala a Rooneyho, mrzet ho to ale nemuselo. V 29. a 32. minutě Rashford po dvou centrech z pravé strany dvakrát překonal Petra Čecha a stal se nejmladším fotbalistou, který dal za United dvě branky v ligovém zápase. Jeden gól dokázali v dresu "Rudých ďáblů" ještě dříve než ve věku 18 let a 120 dní vstřelit pouze Macheda a Welbeck.

A právě druhý jmenovaný se prosadil i dnes, avšak v dresu Arsenalu, za který nastoupil v základní sestavě do utkání nejvyšší anglické soutěže poprvé od března. Pět minut před přestávkou zužitkoval centr Özila, který si připsal 18. asistenci v sezoně a už pouze dvě chybí německému reprezentantovi k vyrovnání rekordu Thierryho Henryho ze sezony 2002/03.

V 65. minutě se domácí dostali do vedení 3:1, když Rashford předložil míč Herrerovi a jeho pokus tečoval za Čechova záda stoper Arsenalu Koscielny. Posléze sice snížil Özil, na bod ale hosté nedosáhli.

Zaváhání Arsenalu využil Tottenham

Zaváhání Arsenalu využil k osamostatnění se na druhé pozici rival z Tottenhamu, který otočil zápas se Swansea a vyhrál 2:1. Od 19. minuty musel dohánět manko, když Paloschi vstřelil svůj první gól v anglické lize po příchodu z veronského Chieva. Dvacet minut před koncem ale vyrovnal střídající Chadli a obrat dokonal o chvíli později první trefou v sezoně obránce Rose.

"Kohouti" popáté v tomto ročníku otočili nepříznivý stav a získali tři body, což se nikomu jinému v lize nepovedlo. Díky tomu zvítězili pošesté v řadě a s 54 body z 27 zápasů překonali klubový rekord, který dosud činil po stejném počtu duelů o bod méně.

Leicester uhájil vedení

Leicester toužil napravit předchozí ligovou porážku na hřišti Arsenalu, ale proti Norwichi bojujícímu o záchranu se mu dlouho nedařilo. Větší šance dokonce měli zpočátku hosté a favorit v prvním poločase ani jednou nevystřelil na branku.

Domácí přesto dokázali strhnout vítězství na svou stranu, když v předposlední minutě dorazil na zadní tyči střílený centr ze strany do opuštěné branky střídající Leonardo Ulloa. Argentinský útočník byl v té chvíli na hřišti jedenáct minut a připsal si třetí trefu v ligové sezoně.

Obhájce titulu Chelsea bodovala i v desátém ligovém utkání po nástupu dočasného kouče Guuse Hiddinka a po vítězství 2:1 na půdě Southamptonu poskočila na jedenácté místo. "Blues" přitom prohrávali 0:1, ale v poslední čtvrthodině nepříznivý stav otočili.

Nejprve Fábregasův centr překvapivě nikým netečován skončil až v síti a v předposlední minutě rozhodl po rohu hlavou Ivanovič. Poprvé v sezoně tak Chelsea vyhrála dva ligové zápasy po sobě. Ze čtrnácti soutěžních duelů pod Hiddinkem prohrála jen úvodní osmifinále Ligy mistrů na půdě Paris St. Germain 1:2.

Stoke na domácím hřišti porazil Aston Villu 2:1, když oba góly vstřelil Marko Arnautovič. Domácí stále živí naději, na umístění v TOP 5.

V bitvě sousedních celků v tabulce zvítězil West Brom nad Crystal Palace 3:2. Hostům nepomohly ani dvě branky Wickhama ve druhém poločase. V bitvě dvou nováčků Premier League remizoval Watford s Bournemouthem 0:0. Domácí se v tabulce drží mezi londýnskou Chelsea a Liverpoolem.

Tottenham - Swansea 2:1
Branky: 70. Chadli, 77. Rose - 19. Paloschi).

Zápasy Liverpool - Everton a Newcastle - Manchester City byly odloženy kvůli finále Ligového poháru.