Pudilův sen o Premier League je pryč. Tým Wednesday na postup nedosáhl

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český reprezentační obránce Daniel Pudil nedosáhl se svým klubem Sheffield Wednesday na postup do Premier League. Dnešní finále play off druhé ligy ve Wembley vyhrál 1:0 Hull, jemuž se podařil okamžitý návrat do nejvyšší soutěže po loňském sestupu.

Jediný gól zápasu vstřelil v 72. minutě Senegalec Mohamed Diamé, jehož střela z pětadvaceti metrů zajistila Hullu bonus ve výši 170 milionů liber (šest miliard korun).

Třicetiletý Pudil hrál v utkání do 86. minuty a zklamání z neúspěchu v rozhodujícím duelu zažil podruhé. Finále druholigového play off prohrál už v roce 2013 jako hráč Watfordu, z něhož ve Wednesday od loňska hostuje. Tým ze Sheffieldu čeká na návrat mezi elitu šestnáct let.

Pudil se nyní jako poslední připojí k reprezentačnímu týmu připravujícímu se na mistrovství Evropy ve Francii.

Fotbalisté Hullu slaví. Ve finále play off vyhráli nad Sheffieldem Wednesday 1:0 a postoupili do Premier League.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.