28. května 2016 • 20:52

Pudilův sen o Premier League je pryč. Tým Wednesday na postup nedosáhl

V Plzni budu až do smrti, řekl kapitán Petržela. Divil se zprávě o odchodu Ďuriše V Plzni budu až do smrti, řekl kapitán Petržela. Divil se zprávě o odchodu Ďuriše
Trenér Třince Kýhos po výhře v Plzni o kauze Polanský: Tým to utužilo Trenér Třince Kýhos po výhře v Plzni o kauze Polanský: Tým to utužilo

Český reprezentační obránce Daniel Pudil nedosáhl se svým klubem Sheffield Wednesday na postup do Premier League. Dnešní finále play off druhé ligy ve Wembley vyhrál 1:0 Hull, jemuž se podařil okamžitý návrat do nejvyšší soutěže po loňském sestupu.

digi tv

Jediný gól zápasu vstřelil v 72. minutě Senegalec Mohamed Diamé, jehož střela z pětadvaceti metrů zajistila Hullu bonus ve výši 170 milionů liber (šest miliard korun).

Třicetiletý Pudil hrál v utkání do 86. minuty a zklamání z neúspěchu v rozhodujícím duelu zažil podruhé. Finále druholigového play off prohrál už v roce 2013 jako hráč Watfordu, z něhož ve Wednesday od loňska hostuje. Tým ze Sheffieldu čeká na návrat mezi elitu šestnáct let.

Pudil se nyní jako poslední připojí k reprezentačnímu týmu připravujícímu se na mistrovství Evropy ve Francii.

Fotbalisté Hullu slaví. Ve finále play off vyhráli nad Sheffieldem Wednesday 1:0 a postoupili do Premier League.

1.  Chelsea 14 11 1 2 32:11 34
2.  Arsenal 14 9 4 1 33:14 31
3.  Liverpool 14 9 3 2 35:18 30
4.  Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5.  Tottenham 14 7 6 1 24:10 27
6.  Manchester Utd. 14 5 6 3 19:16 21
7.  West Brom 14 5 5 4 20:17 20
8.  Everton 14 5 5 4 17:16 20