28. května 2016 • 20:52

Pudilův sen o Premier League je pryč. Tým Wednesday na postup nedosáhl

Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz
Expert vysvětluje: Proč se netrestaly (nejen) plzeňské ruce na Slavii? Expert vysvětluje: Proč se netrestaly (nejen) plzeňské ruce na Slavii?

Český reprezentační obránce Daniel Pudil nedosáhl se svým klubem Sheffield Wednesday na postup do Premier League. Dnešní finále play off druhé ligy ve Wembley vyhrál 1:0 Hull, jemuž se podařil okamžitý návrat do nejvyšší soutěže po loňském sestupu.

digi tv

Jediný gól zápasu vstřelil v 72. minutě Senegalec Mohamed Diamé, jehož střela z pětadvaceti metrů zajistila Hullu bonus ve výši 170 milionů liber (šest miliard korun).

Třicetiletý Pudil hrál v utkání do 86. minuty a zklamání z neúspěchu v rozhodujícím duelu zažil podruhé. Finále druholigového play off prohrál už v roce 2013 jako hráč Watfordu, z něhož ve Wednesday od loňska hostuje. Tým ze Sheffieldu čeká na návrat mezi elitu šestnáct let.

Pudil se nyní jako poslední připojí k reprezentačnímu týmu připravujícímu se na mistrovství Evropy ve Francii.

Fotbalisté Hullu slaví. Ve finále play off vyhráli nad Sheffieldem Wednesday 1:0 a postoupili do Premier League.

1.  Chelsea 28 22 3 3 59:21 69
2.  Tottenham 28 17 8 3 55:21 59
3.  Manchester City 28 17 6 5 54:30 57
4.  Liverpool 29 16 8 5 61:36 56
5.  Manchester Utd. 27 14 10 3 42:23 52
6.  Arsenal 27 15 5 7 56:34 50
7.  Everton 29 14 8 7 51:30 50
8.  West Brom 29 12 7 10 39:38 43