30. listopadu 2016 • 18:25

Trest pro Mourinha: Pokuta přes půl milionu a stopka na jeden zápas

Osasuna - Barcelona: Gól! Messi vymíchal obranu a zvýšil na 3:0 Osasuna - Barcelona: Gól! Messi vymíchal obranu a zvýšil na 3:0
SESTŘIH Premier League: Leicester – Manchester City 4:2. Vardy zazářil hattrickem SESTŘIH Premier League: Leicester – Manchester City 4:2. Vardy zazářil hattrickem

Trenér José Mourinho nesmí v jednom zápase na lavičku fotbalistů Manchesteru United. Trest za zlostný výstup v nedělním ligovém utkání s West Hamem (1:1) si portugalský kouč odpyká už dnes večer ve čtvrtfinálovém duelu Ligového poháru proti témuž soupeři. Navíc musí zaplatit pokutu 16.000 liber (511 tisíc korun).

digi tv

Třiapadesátiletý Mourinho v prvním poločase ligového zápasu vzteky nakopl u střídačky láhev s vodou, poté co jeho hvězdný svěřenec Paul Pogba dostal žlutou kartu za simulování. Rozhodčí Jonathan Moss za to vykázal trenéra na tribunu.

To se bývalému kouči Chelsea, Realu Madrid, Interu Milán a Porta stalo podruhé během jediného měsíce. Na konci října musel z lavičky kvůli slovnímu napadení sudího Marka Clattenburga v poločase utkání s Burnley. V důsledku toho pak dostal trest zákazu činnosti na jeden zápas a pokutu 8000 liber.

V říjnu Mourinho dostal ještě pokutu 50.000 liber za kritické poznámky na adresu rozhodčího Anthonyho Taylora před zápasem Manchesteru na stadionu Liverpoolu. Podle anglické Fotbalové asociace jeho tehdejší komentář znevážil fotbal.

480p 360p 240p
SESTŘIH Premier League: Manchester United - West Ham 1:1. Podívejte se, za co skončil Mourinho na tribuně

1.  Arsenal 15 10 4 1 36:15 34
2.  Chelsea 14 11 1 2 32:11 34
3.  Liverpool 14 9 3 2 35:18 30
4.  Manchester City 15 9 3 3 32:19 30
5.  Tottenham 14 7 6 1 24:10 27
6.  Manchester Utd. 14 5 6 3 19:16 21
7.  Watford 15 6 3 6 21:26 21
8.  West Brom 14 5 5 4 20:17 20