12. srpna 2012 • 08:30

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Zlatan Ibrahimovic vstřelil při svém soutěžním debutu za Paris St. Germain dvě branky, kterými ambicióznímu celku zachránil v prvním kole francouzské ligy doma alespoň remízu 2:2 s Lorientem. Klub s bohatými katarskými vlastníky prohrával po poločase 0:2, ale letní posila z AC Milán po přestávce odpověděla nejprve ze hry a v poslední minutě z penalty.

Hráč PSG skóroval už ve čtvrté minutě, ale brazilský krajní bek Maxwell se trefil do vlastní branky. Místo odpovědi přišla pro domácí další rána, když se v nastaveném čase první půle prosadil útočník Jérémie Aliadiére.

Loňský vicemistr, který v létě utratil za posily přes sto milionů eur, zdramatizoval duel v 64. minutě, když Ibrahimovic přetlačil obránce a přesnou ranou zavěsil.

V samém závěru pak fauloval v pokutovém území hostující Gregory Bourillon střídajícího Blaise Matuidiho a dostal červenou kartu. Gólem z následného pokutového kopu Ibrahimovic uchránil PSG od ještě větší ostudy.

Další favorité na hřištích soupeřů nezaváhali. Lyon porazil Rennes 1:0, Lille s Davidem Rozehnalem na lavičce zdolalo 2:1 St. Etienne a Bordeaux bez zraněného kapitána Jaroslava Plašila nad Evianem dosáhlo vítězství 3:2.

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:
Evian - Bordeaux 2:3 (17. Wass, 90.+3 Khelifa - 11. Obraniak, 14. Gouffran, 52. Saivet), Nancy - Brest 1:0 (90.+1 Mollo), Nice - Ajaccio 0:1 (11. Eduardo), Paris St. Germain - Lorient 2:2 (64. a 90. z pen. Ibrahimovic - 4. vlastní Maxwell, 45.+3 Aliadiére), Rennes - Lyon 0:1 (16. Gourcuff), Sochaux - Bastia 2:3 (13. Privat, 89. Doubai - 74. a 83. Maoulida, 59. Modeste), St. Etienne - Lille 1:2 (74. Hamouma - 58. Chedjou, 90.+1 Pedretti), Troyes - Valenciennes 0:1 (34. vlastní Rincón).