Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. srpna 2017 • 23:20

Monaco rozneslo Marseille 6:1, Neymar poprvé za PSG nedal gól

Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné

Brazilský fotbalista Neymar vyšel při svém třetím startu za Paris St. Germain poprvé gólově naprázdno, jeho tým ale s přehledem vyhrál i čtvrtý zápas sezony. Nad St. Etienne zvítězil před domácími fanoušky 3:0 a se skóre 14:2 vede tabulku francouzské ligy. Jen o skóre je druhé Monaco, které v neděli deklasovalo Marseille 6:1.

Nejdražší hráč historie, který úvodní kolo soutěže po přestupu z Barcelony kvůli administrativním průtahům zmeškal, dal v předchozích dvou zápasech tři góly, dnes ale skórovali jeho spoluhráči. O dvě branky se postaral král střelců uplynulé sezony Edinson Cavani, třetí přidal Thiago Motta.

Úřadující mistr z Monaka naprosto ovládl už první dějství, v němž se dvakrát prosadil Radamel Falcao a po jedné trefě zaznamenali obránce Kamil Glik a forvard Adama Diakhaby. Monako dalo čtyři góly v prvním poločase ligového zápasu poprvé od dubna 2003, Marseille naopak takový počet inkasovala naposled v lednu 2002.

To však nebylo vše, v 68. minutě zvýšil už na 5:0 Djibril Sidibé. Čestný gól hostů vstřelil čtvrt hodiny před koncem Rémy Cabella, poslední slovo měl ale znovu knížecí celek, když Fabinho proměnil pokutový kop. Monako si tak bez problémů poradilo i bez mladé hvězdy Kyliana Mbappého, který je podle médií blízko přestupu do konkurenčního PSG.

Olympique v lize prohrál poprvé od 26. února a skončila tak jeho čtrnáctizápasová série bez porážky. Monako stále nenašlo v roce 2017 v Ligue 1 přemožitele.

Monako - Marseille 6:1
Branky: 20. z pen. a 34. Falcao, 2. Glik, 45. Diakhaby, 68. Sidibé, 79. Fabinho z pen. - 75. Cabella

Nantes - Lyon 0:0

Amiens - Nice 3:0
Branky: 28. a 88. Konaté, 15. Kakuta

Bordeaux - Troyes 2:1
Branky: 9. Kamano, 48. Malcom - 52. Darbion

Caen - Mety 1:0
Branky: 50. Rodelin

Dijon - Montpellier 2:1