PSG je v laufu! Bordeaux doma smetlo 6:2, Neymar dal gól z penalty

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Paris St. Germain nasázeli ve šlágru francouzské ligy třetímu Bordeaux šest branek a po výhře 6:2 se opět osamostatnili v čele soutěže. Dvě branky si připsal nejdražší fotbalista světa Brazilec Neymar, z toho jednu z pokutového kopu. Jaroslav Plašil se v dresu Bordeaux na hřiště nedostal.

PSG rozhodlo zápas během dvaceti minut prvního poločasu, když se postupně trefili Neymar , Cavani a Meunier. Ve 31. minutě sice snížil Sankharé, ale další dva góly pařížského celku ještě před přestávkou definitivně zlomily odpor hostů.

K zajímavému momentu došlo před brankou na 4:1. Ve vlastním vápně zahrál rukou Jovanovič a domácí PSG dostalo výhodu pokutového kopu.

Neymar s přehledem proměňuje pokutový kop

Jeho zahrávání se ujal Neymar, přestože obvyklý exekutor Edinson Cavani údajně odmítl v týdnu nabídku jednoho milionu eur od předsedy klubu Násira Chelajfího za to, že nechá kopat penalty právě brazilskou hvězdu. Oba kanonýři se kvůli zahrání pokutového kopu pohádali před čtrnácti dny v zápase s Lyonem.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:

Paris St. Germain - Bordeaux 6:2
Branky: 5. a 40. z pen. Neymar, 12. Cavani, 21. Meunier, 45. Draxler, 58. Mbappé - 31. Sankharé, 89. Malcom z pen.),

20:00 Amiens - Lille, Dijon - Štrasburk, Guingamp - Toulouse, Nantes - Mety, Rennes - Caen.

1. Paris SG 38 29 6 3 108:29 93
2. Monaco 38 24 8 6 85:45 80
3. Lyon 38 23 9 6 87:43 78
4. Marseille 38 22 11 5 80:47 77
5. Rennais 38 16 10 12 50:44 58
6. Bordeaux 38 16 7 15 53:48 55
7. St. Etienne 38 15 10 13 47:50 55
8. Nice 38 15 9 14 53:52 54