Nervy PSG. Cavani zachránil bod v nastavení, Neymar dostal červenou

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Parisu St. Germain v 10. kole francouzské ligy remizovali 2:2 na hřišti Marseille. Hrozila jim první porážka od dubna a po 17 soutěžních zápasech, ale v nastavení ji odvrátil Edinson Cavani. Uruguayský kanonýr se prosadil v době, kdy PSG hrálo bez vyloučené hvězdy Neymara.

Pařížský celek, který v létě mohutně posílil, dosud v sezoně jen jednou remizoval, jinak vítězil. Jenže v Marseille favorit dvakrát prohrával. Na úvodní trefu Luize Gustava z dálky odpověděl Neymar. Ale když se 12 minut před koncem prosadil Thauvin, vypadalo to s PSG špatně.

Tlak neustál nejdražší hráč světa Neymar, který v rozmezí dvou minut dostal žluté karty, tu druhou za strčení do protihráče, a byl vyloučen. V nastavení však hosté vybojovali přímý kop a Cavani střelou o břevno zařídil remízu.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:

Nice - Štrasburk 1:2 (54. Lees Melou z pen. - 23. a 49. Da Costa), Troyes - Lyon 0:5 (49., 66. a 70. Depay, 21. Traoré, 90. Diaz), Marseille - Paris St. Germain 2:2 (16. Luiz Gustavo, 78. Thauvin - 33. Neymar, 90.+3 Cavani).