Koubek dostal od PSG čtyřku. Neymar dva góly dal a dva připravil

Autor: md
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tomáši Koubkovi největší zápas jeho kariéry nevyšel. Brankářská jednička francouzského Rennes nedokázala zabránit vysoké domácí porážce 1:4 proti favorizovanému PSG. V dresu Pařížanů nejvíce zářil Brazilec Neymar, který dva góly dal a na další dva přihrál svým spoluhráčům.

Český gólman se na hřišti ještě ani pořádně neohřál a už tahal míč z branky, když ho ve čtvrté minutě z první vážnější šance překonal Neymar, který doklepl do prázdné branky přihrávku od Kyliana Mbappého.

Neuběhlo ani čtvrt hodiny a z téměř totožné situace přidalo PSG druhý gól. Tentokrát si oba útočníci Pařížanů vyměnili role a Mbappé překonal po přihrávce Neymara opět bezmocného Koubka.

Ačkoliv Rennes odcházelo do kabin za stavu 0:2, Koubek příliš práce neměl. Jediný těžší zákrok měl ve 43. minutě proti tutovce Edinsona Cavaniho, jehož šanci dokázal brzkým vyběhnutím zneškodnit.

Druhý poločas začal z pohledu českého gólmana mnohem optimističtěji. Ve 48. minutě zlikvidoval dalekonosnou dělovku Neymara a o pět minut později se domácí dokázali díky trefě Firmnina Mubeleho dostat zpátky do zápasu.

Jiskřička naděje na jakýkoliv bodový zisk však Rennes zhasla o deset minut později, když rozhodčí vyloučil po druhé žluté kartě domácího záložníka Benjamina Andrého.

PSG přesilovku využilo dvěma slepenými góly v 75. a 76. minutě. Při třetí trefě hostů si na Koubkovi smlsnul uruguayský útočník Cavani, který českého brankáře potrestal za brzké vyběhnutí a krásným lobem poslal míč za jeho záda.

Hned o minutu později přidal čtvrtý hřebíček do rakve Rennes opět Neymar, který dokázal využít již několikáté chyby domácího obránce Ramyho Bensebainiho.

Šance na kosmetickou úpravu výsledku dostali domácí v 90. minutě utkání, když Presnel Kimpembe nakopl soupeře mezi nohy, byl vyloučen a sudí odpískal pokutový kop. Wahbi Khazri ale poslal nařízenou penaltu trestuhodně nad branku.

Rennes zůstává i přes vysokou porážku s 25 body na šestém místě. Hostující Pařížané se ziskem 47 bodů suverénně vévodí tabulce o devět bodů před druhým Monakem.

1. Paris SG 38 29 6 3 108:29 93
2. Monaco 38 24 8 6 85:45 80
3. Lyon 38 23 9 6 87:43 78
4. Marseille 38 22 11 5 80:47 77
5. Rennais 38 16 10 12 50:44 58
6. Bordeaux 38 16 7 15 53:48 55
7. St. Etienne 38 15 10 13 47:50 55
8. Nice 38 15 9 14 53:52 54