21. března 2010 • 23:15

Bordeaux zvládlo klíčový duel a vede tabulku

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Bordeaux udělali důležitý krok k obhajobě titulu mistrů francouzské ligy. Ve šlágru 29. kola doma porazili jednoho ze svých konkurentů Lille 3:1 a udrželi se o skóre v čele tabulky před Montpellierem, který zdolal Valenciennes 2:1.

Bordeaux přitom nezačalo utkání s Lille příliš vydařeně a v 24. minutě prohrávalo po gólu belgického talentovaného záložníka Hazarda. Jenže ještě do půle srovnal produktivní obránce Ciani a po změně stran přišel obrat.

Zasloužil se o to hlavně hostující levý bek Costa, který se v 65. minutě nechal vyloučit za penaltový faul. Pokutový kop proměnil Jussie a o deset minut později definitivně rozhodl Gourcuff. To už byl na hřišti i Jaroslav Plašil, který do hry zasáhl v 68. minutě.

Lille po porážce ztrácí na čtvrté příčce na Bordeaux pět bodů. Navíc o odehrané utkání více.