28. února 2016 • 23:07

Lyon to dokázal! Jako první porazil v Ligue 1 hvězdné PSG

Šmicer se Sieglem o Schickovi: Je to strmá kariéra, má dobře našlápnuto Šmicer se Sieglem o Schickovi: Je to strmá kariéra, má dobře našlápnuto
ANKETA: Po čem touží Gudas a spol.? Hrát v seriálu, nebo se umět teleportovat ANKETA: Po čem touží Gudas a spol.? Hrát v seriálu, nebo se umět teleportovat

Rekordní tažení fotbalistů Paris St. Germain francouzskou ligou skončilo. Po 36 zápasech bez porážky obhájci titulu v 28. kole podlehli v Lyonu 1:2. Pařížskému celku se na hřišti Olympique příliš nedaří, v Ligue 1 tam triumfoval naposledy v květnu 2013.

Ve 13. minutě poslal domácí po Lacazettově asistenci do vedení teprve devatenáctiletý útočník Cornet, který si připsal třetí trefu v sezoně. Ještě do přestávky Lyon zvýšil náskok, Darder si efektně obhodil kapitána hostů Silvu a z hranice malého vápna překonal gólmana Trappa. PSG prohrával 0:2 v ligovém zápase poprvé od prosince 2013.

Po přestávce dal hostům naději Lucas Moura, další branku už ale Paris St. Germain nepřidal. Z hlediska postavení v tabulce nemusí prohra úřadujícího mistra mrzet, neboť má na druhé Monako náskok 23 bodů. Lyon se posunul na třetí místo o skóre před Caen.

Lyon - Paris St. Germain 2:1
Branky: 13. Cornet, 45.+1 Darder - 51. Lucas

Témata:  sport, fotbal, francie, psg

1.  Monaco 38 30 5 3 107:31 95
2.  Paris SG 38 27 6 5 83:27 87
3.  Nice 38 22 12 4 63:36 78
4.  Marseille 38 17 11 10 57:41 62
5.  Lyon 36 19 4 13 74:48 61