13. března 2016 • 16:13

PSG slaví! Pařížané deklasovali Troyes 9:0 a obhájili titul

Fotbalisté PSG slaví čtvrtý titul v řadě
TOP 5 gólů 16. kola: Škodův přesný lob i Fabiánův krásný volej TOP 5 gólů 16. kola: Škodův přesný lob i Fabiánův krásný volej
SESTŘIH Premier League: Bournemouth – Liverpool 4:3. Senzační obrat domácích SESTŘIH Premier League: Bournemouth – Liverpool 4:3. Senzační obrat domácích

Fotbalisté Paris St. Germain si výhrou 9:0 na hřišti posledního Troyes zajistili osm kol před koncem čtvrtý francouzský titul v řadě. K šestému triumfu v historii došli suverénním způsobem, z třiceti zápasů podlehli pouze jednou a v čele tabulky figurovali nepřetržitě od druhého kola.

Třemi góly v rozmezí 13. až 19. minuty Pařížané definitivně rozhodli o obhajobě mistrovského titulu. Poprvé od prosince se v lize na hřišti soupeře prosadil útočník Cavani, navázali na něj Pastore a Rabiot. Domácí sice byli také aktivní v zakončení, od soupeře ale dostali lekci z produktivity.

Z druhého poločasu si udělal exhibici švédský reprezentant Ibrahimovic, který během devíti minut vstřelil hattrick. Trápení domácích, kteří na nesestupové pozice ztrácejí 19 bodů, potvrdil následným vlastním gólem Saunier.

V 74. minutě šlo Troyes do deseti po vyloučení střídajícího Karabouého za faul ve vlastním vápně. Nařízenou penaltu sice Cavanimu zneškodnil Dreyer, uruguayský střelec ale skóroval z dorážky.

Devátý gól hostů pak vstřelil symbolicky Ibrahimovic, který za PSG dal 102 ligových branek ve 115 zápasech. S 27 trefami je navíc nejlepším střelcem v rámci pěti elitních evropských lig v této sezoně.

Hráči PSG mohou přidat další tři trofeje. V Lize mistrů ve středu postoupili přes londýnskou Chelsea do čtvrtfinále, ve Francouzském poháru jsou mezi čtyřmi nejlepšími a 23. dubna si zahrají finále Ligového poháru proti Lille.

V Ligue 1 tak bude v závěrečné fázi sezony probíhat souboj o druhé místo, zaručující účast v základní skupině Ligy mistrů. Zatím se na něm nachází Monako, které ale v poslední době sbírá spíše remízy než výhry a dotahují se na něj Nice či Lyon.

Témata:  sportfotbalfranciezahraničípsg

1.  Nice 16 12 3 1 30:10 39
2.  Monaco 16 11 3 2 49:16 36
3.  Paris SG 16 11 2 3 30:11 35
4.  Rennais 16 8 3 5 18:19 27
5.  Guingamp 16 7 5 4 21:15 26
6.  Lyon 15 8 1 6 28:18 25
7.  Bordeaux 16 6 6 4 20:18 24