11. září 2016 • 23:19

Skvělý Balotelliho debut ve Francii: Dva góly a výhra nad Marseille

Slavia může slavit titul na Strahově: Dlužíme mu to, zní z klubu Slavia může slavit titul na Strahově: Dlužíme mu to, zní z klubu
Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu? Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu?

Mario Balotelli se při debutu v dresu Nice dvakrát gólově prosadil. Italský útočník, který do jihovýchodní Francie přestoupil z Liverpoolu, tak výrazně přispěl k výhře svého týmu 3:2 ve francouzské lize nad fotbalisty Marseille.

Za hosty se prosadili také dva hráči se zkušenostmi z anglické Premier League: Florian Thauvin, jenž v Marseille hostuje z Newcastlu, a Bafetimbi Gomis, který je kmenovým hráčem Swansea.

V sedmé minutě otevřel Balotelli skóre, když proměnil penaltu. O chvíli později ale povedenou střelou srovnal Thauvin. Oba týmy se dostaly do dalších šancí, v druhém poločase ale byla o něco aktivnější Marseille a v 72. minutě dostala také k dispozici pokutový kop, s kterým si poradil Gomis.

Jenže domácí utkání nevzdali a postarali se v něm další obrat. Nejprve po Pereirově přesném centru podruhé skóroval Balotelli a stal se prvním Italem, kterému se tento počin v Ligue 1 povedl, po Marcu di Vaiovi, jenž zaznamenal dvě branky v roce 2006.

Rozhodující gól dal tři minuty před koncem i díky zaváhání brankáře Pelého Cyprien. Nice je po čtyřech kolech v tabulce na druhém místě o skóre za Monakem.