Monako překonalo rekord, Méty schytaly před vlastními diváky debakl

Fotbalisté Monaka svého soupeře opravdu nešetřili (archivní foto)
Páteční Sport Magazín: speciál k derby Slavia - Sparta s legendami Páteční Sport Magazín: speciál k derby Slavia - Sparta s legendami
SESTŘIH: Plíškové došly síly, v semifinále v Miami padla s Wozniackou SESTŘIH: Plíškové došly síly, v semifinále v Miami padla s Wozniackou

Fotbalisté Monaka zvítězili v 8. kole francouzské ligy na hřišti Met vysoko 7:0. Do poločasu se stačili trefit Thomas Lemar, Valére Germain a Bernardo Silva, následně byl v 60. minutě vyloučen domácí Cheick Doukoure. Proti oslabeným domácím dílo zkázy dokonali Fabinho, Gabriel Boschilia a dvěma brankami Guido Carrillo. Zařídili tak nejvyšší venkovní výhru svého klubu od vítězství 7:1 nad FC Paříž z roku 1979.

Vítězný tým drtivě potvrdil jasnou historickou bilanci se svým soupeřem. Naposledy s ním Monako prohrálo v březnu 2006, od té doby sedmkrát zvítězilo a třikrát remizovalo.

Že se zrodí historický výsledek, naznačila už třígólová první půle. Tři branky v úvodním poločase se totiž na hřišti soupeře povedlo monackému klubu dát naposledy před třinácti lety proti Ajacciu.

Monako se tak alespoň na několik hodin dostalo s devatenácti body na první místo tabulky o dva body před Nice. To má však nedělní zápas s Lorientem k dobru.