21. března 2010 • 23:15

Bordeaux zvládlo klíčový duel a vede tabulku

Bordeaux se udrželo v čele tabulky
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Bordeaux udělali důležitý krok k obhajobě titulu mistrů francouzské ligy. Ve šlágru 29. kola doma porazili jednoho ze svých konkurentů Lille 3:1 a udrželi se o skóre v čele tabulky před Montpellierem, který zdolal Valenciennes 2:1.

Bordeaux přitom nezačalo utkání s Lille příliš vydařeně a v 24. minutě prohrávalo po gólu belgického talentovaného záložníka Hazarda. Jenže ještě do půle srovnal produktivní obránce Ciani a po změně stran přišel obrat.

Zasloužil se o to hlavně hostující levý bek Costa, který se v 65. minutě nechal vyloučit za penaltový faul. Pokutový kop proměnil Jussie a o deset minut později definitivně rozhodl Gourcuff. To už byl na hřišti i Jaroslav Plašil, který do hry zasáhl v 68. minutě.

Lille po porážce ztrácí na čtvrté příčce na Bordeaux pět bodů. Navíc o odehrané utkání více.