8. srpna 2015 • 16:29

Italský Superpohár získal Juventus. V Šanghaji porazil Lazio 2:0

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Juventusu Turín po dvou letech opět vyhráli italský Superpohár. Dnes v Šanghaji porazili 2:0 Lazio Řím a trofej získali posedmé v historii. Výhru "Staré dámy" zařídili ve druhém poločase Mario Mandžukič s Paulem Dybalou.

Juventus, který v loňském utkání o Superpohár v Dauhá prohrál na penalty s Neapolí, rozhodl o vítězství během čtyř minut a postaraly se o to letní posily.

Nejprve se v 69. minutě prosadil hlavou Mandžukič a chvíli nato přidal druhou branku z voleje Dybala.

Turínský celek ovládl Superpohár také v letech 1995, 1997, 2002, 2003, 2012 a 2013, dnešní výhrou se postaral o nový rekord. Se sedmi triumfy se totiž v čele tabulky nejúspěšnějších klubů soutěže osamostatnil před AC Milán. Rossoneri mají na kontě šest úspěchů, Inter Milán ještě o jeden méně.

Italský fotbalový Superpohár v Šanghaji:

Juventus Turín - Lazio Řím 2:0 (0:0)
Branky: 69. Mandžukič, 73. Dybala

Fotbalisté Juventusu vyhráli italský Superpohár, když v Šanghaji zdolali Lazio 2:0.