AS Řím zdolal Juventus 2:1. Rozhodl Džeko, Szczesny tým zachránil

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

ITALSKÁ SÉRIE A - SOUHRN 2. KOLA | Fotbalisté AS Řím si ve druhém kole italské ligy připsali cenný skalp mistrovského Juventusu. Rozhodující gól vstřelil útočník Edin Džeko, který do Říma přišel v létě z Manchesteru City. V nastavení pak tři body zachránil domácím brankář Wojciech Szczęsny, jenž předvedl parádní zákrok.

Domácí do zápasu vstoupili aktivně a úřadujícího mistra několikrát zatlačili do jeho pokutového území. Nejblíže brance byl v prvním poločase Pjanič, který trefil tyč. Právě bosenský záložník pak v druhé půli otevřel skóre, když v 61. minutě poslal míč z přímého kopu do branky a gólman Buffon se za balonem pouze ohlédl.

Turínský celek v zápase obdržel hned dvě červené karty. Nejprve ji sudí Rizzoli ukázal nehrajícímu Rubinhovi, v 78. minutě byl vyloučen obránce Evra a přesilovku takřka ihned využil Džeko.

VIDEO | Džekův rozhodující gól proti Juventusu

V závěru sice snížil Dybala, vyrovnat se ale hostům nepodařilo. Fantastickým zákrokem totiž zakročil brankář AS Wojciech Szczęsny. Juventus tak nezačal cestu za obhajobou titulu dobře, v prvních dvou kolech nezískal ani bod.

VIDEO | Brankář Szczęsny zachránil AS Řím v závěru

AC vyhrál, Kucka hrál poločas

AC napravil zaváhání z prvního kola, kdy prohrál na stadionu Fiorentiny. Ale proti Empoli to jednoduché neměl. Poprvé se sice v jeho dresu prosadil Carlos Bacca, jenže za čtyři minuty vyrovnal Saponara, bývalý útočník AC.

Domácí nakonec vítězství vybojovali zásluhou Luize Adriana, který stejně jako Bacca vstřelil svůj první gól v dresu Rossoneri.

Tři body získalo také Sassuolo, které vyhrálo včetně zápasů minulé sezony už pošesté v řadě. Tentokrát zdolalo Boloňu 1:0.

Lazio dostalo výprask

Lazio Řím překvapivě prohrálo na hřišti Chieva Verona 0:4. Neapol neudržela vedení a remizovala se Sampdorií 2:2.

Lazio nezvládlo první poločas a dostalo v něm hned tři branky. Nejprve gólman Berisha nedosáhl na skákavou střelu Meggioriniho. Ten byl i u druhého zásahu, když poslal centr Paloschimu a pětadvacetiletý útočník se nemýlil.

Před přestávkou navýšil náskok Chieva z přímého kopu Birsa. V 53. minutě mohl snížit Parolo, jeho pokus ale zneškodnil gólman Bizzarri. O čtvrt hodiny později jakékoliv naděje hostů utnul druhou trefou v zápase Paloschi.

Neapol byla v prvním dějství utkání se Sampdorií Janov jasně lepším týmem a vytvořila si dvougólový náskok, o obě trefy se postaral Higuaín. Jenže i hosté měli svého dvougólového střelce, v rozmezí dvou minut se dvakrát prosadil Eder: nejprve z penalty, následně po pěkné individuální akci.

Dva góly vstřelil také Jovetič z Interu Milán a zařídil tak výhru 2:1 na půdě nováčka Carpi. Fiorentina sice vedla od desáté minuty duelu v Turíně zásluhou Alonsa, domácí ale díky povedené desetiminutovce v druhé půli otočili stav na 3:1.