Inter zůstává v Itálii stále bez ztráty, Juventus poprvé vyhrál

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

ITALSKÁ LIGA - SOUHRN 4. KOLA | Fotbalisté Udine prohráli v úvodním sobotním duelu Série A s Empoli 1:2. Hosté rozhodli zápas dvěma góly v posledních sedmnácti minutách, vítězný gól přitom dali v nastaveném čase. AC Milán vyhrál nad Palermem 3:2. Sicilský klub prohrál poprvé v sezoně, Milánští si připsali druhou domácí výhru. Prvního vítězství se dočkal Juventus, který v neděli zdolal FC Janov 2:0.

AC si spravilo chuť po týden staré porážce v milánském derby s Interem. Proti Palermu to ovšem jednoduché rozhodně nemělo. Jako první se prosadil domácí útočník Carlos Bacca, kterému pohotově připravil míč Bonaventura. Palermo ovšem po chvíli vyrovnalo, po rohovém kopu se trefil Oscar Hiljemark.

Ještě do půle se z přímého kopu trefil Giacomo Bonaventura a vrátil AC vedení. I podruhé však Palermo dokázalo vyrovnat, po nahrávce Gilardina se opět prosadil Hiljemark.

Rossoneri však nakonec uspěli i ve svém druhém domácím zápase. Jen dvě minuty po Hiljemarkově vyrovnání našel krásný Kuckův centr hlavu Carlose Baccy a také kolumbijský útočník se prosadil podruhé v zápase.

V druhém sobotním utkání Serie A vyhrálo Empoli na půdě Udine 2:1.

Juventus poprvé vyhrál

Fotbalisté Interu Milán zdolali v souboji dosud nejlepších týmů italské ligy Chievo 1:0. Po čtvrtém kole si tak i nadále jako jediný klub v soutěži drží stoprocentní bilanci a zůstávají v čele Serie A. Juventus porazil FC Janov 2:0 a dočkal se první výhry v ročníku.

Interu stačil k vítězství ve Veroně jediný gól, o který se krátce před poločasovou přestávkou postaral Mauro Icardi. Chievo, jemuž se v předchozích kolech podařilo uhrát remízu s obhájcem titulu Juventusem a triumfovat 4:0 nad Laziem, utrpělo první porážku v sezoně.

Juventus se po sérii ztrát konečně dočkal vítězství a navázal na úterní výhru 2:1 z Ligy mistrů nad Manchesterem City. Do vedení na hřišti FC Janov mu pomohl brankář soupeře Eugenio Lamanna, který si srazil do vlastní sítě míč poté, co ho předtím Paul Pogba namířil do břevna.

Francouzský reprezentant Pogba se mezi střelce přece jen zapsal v 60. minutě, kdy proměnil pokutový kop. Janovský tým v té době hrál po vyloučení Armanda Izza v deseti a na snížení či obrat už se nezmohl a duel skončil 2:0.

Nejbližším pronásledovatelem Interu je po čtvrtém kole městský rival Juventusu FC Turín. Ten zásluhou dvou branek Fabia Quagliarelly z úvodní půlhodiny porazil v dalším turínsko-janovském měření sil Sampdorii rovněž 2:0.

Třetí příčku drží po remíze 2:2 se Sassuolem AS Řím, který dvakrát dotahoval skóre. Jubilejním třístým soutěžním gólem v dresu AS k zisku bodu přispěl kapitán Francesco Totti. V Serii A si kanonýr, který příští týden oslaví 39. narozeniny, připsal 244. zásah.

Lazio i podruhé na hřišti soupeře schytalo debakl. Po porážce 0:4 s Chievem dnes inkasovalo v utkání uchazečů o poháry na hřišti Neapole dokonce pětkrát. Domácí přitom zaznamenali první ligové vítězství v sezoně.

FC Janov - Juventus Turín 0:2
Branky: 37. vlastní Lamanna, 60. Pogba z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.