Bída Juventusu trvá! Mistr zase prohrál, na AS Řím ztrácí 11 bodů

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 10. KOLA SERIE A | Fotbalisté AS Řím zvítězili v desátém kole italské ligy 3:1 nad Udine a vrátili se do čela tabulky o dva body před Neapol, Fiorentinu a Inter Milán. Neapol porazila Palermo 2:0, stejným poměrem vyhrála Fiorentina na hřišti předposledního Hellasu Verona. Úřadující mistr Juventus podlehl venku Sassuolu 0:1.

AS Řím se hned z první šance dostal proti Udine do vedení, po Maiconově centru pohotově zakončil bosenský reprezentant Pjanič. Právě Maicon o pět minut později proběhl nedůslednou obranou a navýšil náskok domácích.

I nadále měli Římané více ze hry, až v závěru poločasu se do šance dostal Perica, který ale sám před brankářem Szczesným zaváhal. Na druhé straně zvýšil v druhém dějství na rozdíl tří branek Gervinho. Reprezentant Pobřeží slonoviny vstřelil v posledních pěti ligových zápasech pět gólů. V 77. minutě zkorigoval stav Théréau a AS Řím tak popáté za sebou získal tři body.

Stejnou sérii drží Neapol, která porazila Palermo 2:0. Útočník Higuaín se trefil ve čtvrtém soutěžním duelu v řadě a otevřel v 39. minutě skóre. Deset minut před koncem zhatil naděje hostů na bodový zisk Mertens.

Hellas Verona ani v desátém kole nedosáhl na první výhru. S Fiorentinou prohrával od 25. minuty po vlastním gólu Márqueze. Vyrovnat mohl následně Jankovič, jeho střelu nůžkami ale zneškodnil Tatarusanu. V druhém poločase pojistil tříbodový zisk hostů Kalinič, se šesti góly nejlepší střelec Fiorentiny.

Juventus nezvládl duel na hřišti Sassuola a po prohře 0:1 mu patří 12. pozice. Ve dvacáté minutě se trefil Sansone z přímého kopu k pravé tyči, v závěru poločasu navíc turínský celek oslabil vyloučený stoper Chiellini a hosté už nedokázali na nepříznivý vývoj zareagovat. Sassuolo udrželo domácí neporazitelnost, s Juventusem si navíc poradilo poprvé v historii.

Z celků nacházejících se v horní části tabulky zaváhalo pouze Lazio Řím. To sice od 17. minuty vedlo na hřišti Bergama po gólu Biglii, domácí ale v druhém poločase zápas otočili po vlastním Bastově gólu a rozhodující trefě Gómeze z 86. minuty.

Ve druhém zápase za AC Milán udržel šestnáctiletý brankář Gianluigi Donnarumma první čisté konto v Serii A. Jeho tým porazil Chievo těsně 1:0 a potřetí za sebou bodoval.

Fotbalisté Interu Milán ukončili v italské lize sérii čtyř zápasů bez vítězství a uspěli na hřišti Boloni. O jediný gól zápasu se postaral v 67. minutě svou třetí trefou v sezoně Mauro Icardi. Kapitán milánského týmu čekal na další zásah 348 minut. Inter už hrál v té době sedm minut jen v deseti bez vyloučeného Felipeho Mela, který dostal v rychlém sledu dvě žluté karty.

FC Turín - FC Janov 3:3
Branky: 28. López, 35. Zappacosta, 89. vlastní Tachtsidis - 26. a 90.+4 Laxalt, 67. Pavoletti

Frosinone - Carpi 2:1¨
Branky: 51. Ciofani, 90.+1 Sammarco - 66. Marrone

Hellas Verona - Fiorentina 0:2
Branky: 25. vlastní Márquez, 57. Kalinič

Neapol - Palermo 2:0
Branky: 39. Higuaín, 80. Mertens

Sassuolo - Juventus Turín 1:0
Branka: 20. Sansone