Mistři hubených výher. Inter zdolal Empoli 1:0 a dál vede italskou ligu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v 18. kole italské ligy 1:0 na hřišti Empoli a uhájili vedení v tabulce. Zápas rozhodl v nastavení prvního poločasu Mauro Icardi, Interu už podeváté v sezoně stačil jediný gól k tříbodovému zisku.

Juventus Turín porazil poslední Hellas Verona 3:0 a vyhrál už poosmé za sebou. Udržel se díky tomu za Interem v tříbodovém závěsu a nadále dva ztrácí na Fiorentinu, která zvítězila 3:1 v Palermu, a Neapol, jež přehrála doma FC Turín 2:1.

O další tříbodový zisk turínských obhájců titulu se postarali střelci Paulo Dybala, Leonardo Bonucci a Simone Zaza. Fiorentině k vítězství pomohl dvěma góly slovinský ofenzivní záložník Josip Iličič, který se s devíti zásahy v sezoně dělí s Argentincem Dybalou o čtvrté místo v tabulce střelců. Icardi z Interu má na kontě jen o gól méně stejně jako neapolský Lorenzo Insigne, který otevřel skóre proti FC Turín. Vítězství Neapoli ale zajistil až slovenský kapitán Marek Hamšík.

Kontakt se špicí pomalu ztrácí AS Řím, který jen remizoval 3:3 na hřišti Chieva a od Juventusu už jej dělí tři body. Úřadující vicemistr ztratil vedení 2:0 a pak i 3:2 a přišel o body už v pátém z posledních šesti utkání.

Dokonce úplně naprázdno a navíc doma vyšel AC Milán, který prohrál s Boloňou 0:1 brankou Emanuela Giaccheriniho z 82. minuty. Za pátým AS, který drží poslední místo znamenající účast v pohárové Evropě, zaostávají Milánští o pět bodů.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Udine - Bergamo 2:1
Branky: 22. Théréau, 45.+2 Perica - 75. D'Alessandro

AC Milán - Boloňa 0:1
Branka: 82. Giaccherini

Chievo - AS Řím 3:3
Branky: 44. Paloschi, 58. Dainelli, 85. Pepe - 7. Umar, 37. Florenzi, 71. Falque

Juventus Turín - Hellas Verona 3:0
Branky: 8. Dybala, 45. Bonucci, 82. Zaza

Lazio Řím - Carpi 0:0

Palermo - Fiorentina 1:3
Branky: 77. Gilardino - 13. a 42. Iličič, 90.+3 Blaszczykowski

Sassuolo - Frosinone 2:2
Branky: 22. vlastní Ajeti, 74. Falcinelli - 16. Dionisi, 45. Ajeti

Empoli - Inter Milán 0:1