20. března 2016 • 17:00

Buffon vytvořil nový rekord italské ligy, souboj AS a Interu bez vítěze

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

SOUHRN 30. KOLA | Brankář Juventusu Turín Gianluigi Buffon s 974 minutami bez inkasovaného gólu stanovil nový rekord italské fotbalové ligy. Jeho tým zvítězil v derby na hřišti FC Turín 4:1. Osmatřicetiletý Buffon o 45 minut překonal Sebastiana Rossiho, který se zapsal do historie v dresu AC Milán v sezoně 1993/94. O jedenácté čisté konto v řadě dnes Buffona připravil Andrea Belotti gólem z penalty.

Turínské derby zvládl Juventus s přehledem a po prvním poločase vedl díky Pogbovi a Khedirovi o dvě branky. Krátce po změně stran fauloval Sandro ve vápně Perese a Belotti pokutový kop proměnil. Buffon inkasoval poprvé od 10. ledna.

Domácí se v 59. minutě dokonce radovali z vyrovnání, Lópezův zásah ale sudí neuznal pro ofsajd. Dvěma góly následně potvrdil tříbodový zisk hostů Morata, který se na hřiště dostal po půlhodině hry místo zraněného Dybaly. Juventus zvítězil počtvrté v řadě, prodloužil sérii bez porážky na 20 ligových zápasů a na druhou Neapol má náskok tří bodů.

Neapol otočila zápas s FC Janov

Fotbalisty Neapole v desáté minutě zaskočil záložník FC Janov Rincón, který střelou doprostřed branky otevřel skóre. Domácí následně soupeře zatlačili a z vyrovnání se radovali v 51. minutě zásluhou Higuaína.

V druhé části druhého poločasu se hra vyrovnala a hostům mohl vrátit vedení Cerci, nakonec ale znovu zaúřadoval Higuaín. Argentinský kanonýr vstřelil svůj 29. ligový a celkově 31. soutěžní gól v sezoně, čímž překonal osobní rekordy. V nastavení upravil na konečných 3:1 prvním gólem v dresu Neapole v Serii A střídající El Kaddouri.

Fiorentina se po bezbrankové remíze na hřišti Frosinone vrátila na čtvrté místo o skóre před milánský Inter. Spokojena ale být nemůže, z posledních čtyř zápasů získala pouhé tři body.

Lazio remizovalo s AC Milán

Lazio Řím poslal do vedení na hřišti AC Milán už v deváté minutě Parolo, který se prosadil hlavou po Bigliově rohovém kopu. O chvíli později ale vyrovnal 14. gólem v sezoně Bacca. Dokonat obrat mohl před přestávkou Bonaventura, z přímého kopu ale nastřelil břevno a Lazio v lize pošesté za sebou remizovalo na hřišti soupeře.

Římský celek už v 26. zápase v řadě nedokázal zvítězit na půdě AC Milán, čímž překonal negativní klubový rekord, který dosud činil 25 utkání bez výhry na hřišti Interu v letech 1957 až 1993.

Poslední Hellas Verona nezvládl důležitý souboj o záchranu a s nováčkem Carpi doma prohrál 1:2. Rozhodující gól dal v 67. minutě Lasagna. Carpi se posunulo na první nesestupovou pozici o skóre před Palermo.

AS Řím uhrál s Interem Milán bod

Fotbalisté AS Řím a Interu Milán ve 30. kole italské ligy remizovali 1:1. Rozdíl mezi AS na třetím místě a čtvrtým Interem tak zůstal pět bodů. Na čtvrté místo se ale může v neděli vrátit Fiorentina.

Více ze hry už v prvním poločase měli domácí. Branka Mohameda Salaha neplatila kvůli ofsajdu a El Shaarawyho tvrdou střelu zlikvidoval Handanovič. Do druhé půle ale vstoupil výrazně lépe Inter. Brozovič poslal za obranu Perišiče a chorvatský útočník se trefil přesně k tyči.

Posledních 20 minut už opět patřilo AS, které se hnalo za vyrovnáním. Ve dvou velkých šancích byl Džeko, do další dobré střelecké pozice se dostal i El Shaarawy, ale mířil těsně vedle.

Vyrovnat se podařilo až Nainggolanovi, který v 84. minutě usměrnil ve skluzu do brány nepovedenou střelu Džeka. V závěrečné šanci AS nepřálo štěstí, do cesty střely Salaha se nechtěně vložil Džeko a tečoval ji mimo branku.