Neapol to v Udine nezvládla, Juventus vede italskou ligu o šest bodů

0
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?

ITALSKÁ LIGA - 31. KOLO | Fotbalisté Neapole prohráli v 31. kole italské ligy na hřišti Udine 1:3 a na vedoucí Juventus Turín, který si poradil v sobotu s Empoli 1:0, ztrácejí šest bodů. Jedinou trefu hostů si připsal Gonzalo Higuaín a na kontě má v této sezoně už třicet ligových branek, zápas ale nedohrál kvůli vyloučení. AS Řím zvítězil v městském derby na hřišti Lazia 4:1 a prodloužil sérii bez porážky na deset zápasů. Upevnil si tak třetí místo a za Neapolí zaostává o čtyři body.

Udine díky první výhře od 28. února odskočilo od sestupových pozic, na které má šestibodový náskok.

Domácí se dostali do vedení po čtvrthodině hry. Neapolský stoper Koulibaly fauloval ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Fernandes. O deset minut později ale vyrovnal střelou z hranice pokutového území Higuaín.

Vzápětí dostalo Udine k dispozici další penaltu, Fernandes ale tentokrát gólmana Gabriela nepřekonal. Přesto portugalský záložník nakonec vrátil domácím vedení, když v závěru poločasu skóroval nůžkami.

Definitivně rozhodl v druhém poločase po Widmerově centru Théréau, v závěru byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Higuaín. Neapol nebodovala poprvé po pěti zápasech. Udine díky první výhře od 28. února odskočilo od sestupových pozic, na které má šestibodový náskok.

AS Řím ovládl derby

AS Řím otevřel skóre v 15. minutě, když se po Digneho centru zleva prosadil El Shaarawy, pro kterého to byl první gól vstřelený hlavou z celkových 27 v Serii A. Zvýšit mohl na konci poločasu Pjanič, trefil však tyč.

Druhý gól tak dali hosté až v 64. minutě. Perottiho pokus sice znovu zastavila tyč, z dorážky se však prosadil Džeko a oslavil osmou branku v sezoně. Naději pro Lazio vykřesal v 75. minutě po zaváhání gólmana Szczesného Parolo, hosté ale závěr zápasu ovládli. Na konečných 4:1 zvýšili Florenzi a Perotti.

Prohrané derby bylo derniérou na lavičce pro trenéra Stefana Pioliho, jenž byl několik hodin po zápase odvolán a nahrazen trenérem mládeže Simonem Inzaghim.

Čtvrtá Fiorentina pouze remizovala se Sampdorií Janov 1:1. Skóre otevřel v 24. minutě domácí záložník Iličič, o čtvrt hodiny později ale tečovanou střelou zpoza vápna vyrovnal Álvarez. Fiorentina nevyužila ani 19 minut dlouhou přesilovku po Correově vyloučení a popáté v řadě nedosáhla na výhru.

Inter Milán nevyužil zaváhání Fiorentiny a po prohře 1:2 s FC Turín zůstal na páté pozici. Zápas pro něj přitom začal dobře: v 17. minutě dostal možnost zahrávat pokutový kop po Morettiho ruce a Icardi jej proměnil.

Druhý poločas ale patřil Turínu. V 55. minutě vyrovnal po Lópezově povedené přihrávce Molinaro a o dvě minuty později byl vyloučen stoper Interu Miranda. Za čtvrt hodiny šli domácí dokonce do devíti po faulu Nagatoma ve vápně, z penalty dokonal obrat Belotti a Turín oslavil vítězství poprvé po pěti zápasech.

Milánskému AC se přestalo dařit: z posledních čtyř zápasů získalo pouze dva body. Na hřišti Bergama dnes podlehlo 1:2. FC Janov deklasoval Frosinone 4:0, k čemuž hattrickem přispěl Suso a stal se teprve druhým španělským fotbalistou, který dal tři góly v jednom zápase italské ligy. Poprvé se to povedlo Luisi Suárezovi v březnu 1963.

Mandžukič prolomil mlčení

O výhře obhájců titulu z Juventusu rozhodl proti Empoli minutu před poločasem Mario Mandžukič. Chorvatského útočníka našel ve vápně přesným centrem Pogba a Mandžukič hlavou ukončil dlouhé čekání na ligový gól. Naposledy se v Serii A trefil v prosinci proti Carpi.

Po přestávce už Juventus druhý zásah nepřidal, i když Moráta měl po střele do tyče ke gólu blízko. Svěřenci Massimiliana Allegriho zvítězili v Serii A popáté v řadě, bez porážky jsou už 21 ligových zápasů.

Fotbalisté Sassuola vyhráli na půdě Carpi 3:1 a v tabulce jsou momentálně na sedmé příčce. Carpi je sedmnácté a čeká ho boj o udržení v nejvyšší italské soutěži.