Juventus padl s poslední Veronou, AS Řím s Neapolí bojují o Ligu mistrů

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté jistého italského mistra Juventusu překvapivě přišli o vítěznou sérii deseti zápasů, když je v 37. ligovém kole porazila 2:1 poslední Verona. Teprve pátou ligovou porážku hostům z Juventusu připravil legendární kanonýr Luca Toni, který se rozloučil s bohatou kariérou penaltou po "panenkovsku".

Tou překonal krátce před koncem prvního poločasu brazilskou dvojku turínského klubu Neta. Šokující vývoj utkání pokračoval i po přestávce. Na Ionitovu přihrávku si naběhl Viviani a střelou z hranice vápna zdvojnásobil vedení Verony.

Juventus dostal v lize dvě branky naposledy před dvaceti zápasy; na konci loňského roku jeho jinak pevnou obranu podobně překvapil jiný celek ze dna tabulky, osmnáctý nováček z Carpi. Tehdy však Juventus dokázal zápas třemi brankami otočit. Tentokrát v nastavení, které po Sandrově vyloučení dohrával v deseti, už pouze snížil díky Dybalově penaltě.

Bitva o Ligu mistrů pokračuje

Předposlední kolo soutěže nevyřešilo zápletku druhého místa, které zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. Třetí AS Řím stále ztrácí dva body na Neapol. Ta šla do zápasu s Turínem s vědomím vítězství římského celku, který ji dočasně přeskočil po výhře 3:0 nad Chievem. Změnu pořadí však Neapol nepřipustila a o svém vítězství 2:1 rozhodla během první dvacetiminutovky.

Nejprve si Higuaín po Hamšíkově přihrávce připsal už třiatřicátý ligový gól a stal se prvním hráčem v italské nejvyšší soutěži od sezony 1958/59, který na tuto porci gólů dosáhl. I tehdy se tento kousek povedl argentinskému fotbalistovi, Antoniu Angelillovi z Interu Milán. Hamšík se asistencí podepsal i pod druhou branku Neapole, po jeho průniku do vápna z bezprostřední blízkosti zvýšil vedení Callejón.

Neapol je tak nadále blíž k postupu do Ligy mistrů z druhého místa. V posledním kole se navíc utká s předposledním Frosinone, zatímco celek z hlavního města čeká těžší soupeř v podobě AC Milán. Fotbalisty AS Řím tak mohla těšit alespoň skutečnost, že v utkání s Chievem ani pošestnácté za sebou nenašli v italské lize přemožitele.

Římany poslal do vedení v 18. minutě Nainggolan střelou v pádu. V závěru poločasu zvýšil německý stoper Rüdiger, který měl snadný úkol, když ho vydařeným centrem z přímého kopu našel u tyče Pjanič. Bosenský záložník pět minut před koncem završil střelecký účet po přihrávce od kapitána Tottiho, jenž tak oslavil 600. ligový zápas za svůj jediný klub.