Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. května 2016 • 23:37

Italský pohár ovládl Juventus. Výhru nad AC Milán zařídil Morata

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Fotbalisté Juventusu porazili ve finále Italského poháru 1:0 po prodloužení AC Milán a jako první v historii získali dvě sezony po sobě double. Jediný gól zápasu vstřelil na Olympijském stadionu v Římě ve 110. minutě střídající Álvaro Morata.

Ligový mistr Juventus získal trofej pojedenácté a překazil svému dnešnímu soupeři poslední šanci na účast v pohárové Evropě. Milán skončil v Serii A až sedmý a k postupu do Evropské ligy musel dnes vyhrát. Po porážce však bude v pohárech chybět třetí sezonu po sobě.

Utkání rozhodl španělský útočník Morata dvě minuty po příchodu na trávník. Třiadvacetiletý madridský rodák si naběhl na centr Juana Cuadrada a z voleje překonal střelou k tyči teprve sedmnáctiletého gólmana Gianluigiho Donnarummu.