Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. srpna 2016 • 23:20

Krejčí zažil vítěznou premiéru v italské lize, sporně mu neuznali gól

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Fotbalisté Juventusu vykročili do nového ročníku italské ligy vítězstvím. V úvodním kole si poradili 2:1 s Fiorentinou. O výhře "Staré dámy", která usiluje o šestý mistrovský titul za sebou, rozhodli Sami Khedira a Gonzalo Higuaín. Vítěznou premiéru v Boloni prožil Ladislav Krejčí, kterému navíc rozhodčí neuznali gól.

Khedira otevřel skóre zápasu v 37. minutě, na branku německého záložníka však v 70. minutě odpověděl Kalinič. O chvíli později ale zajistil Juventusu výhru nejlepší střelec minulé sezony Higuaín, který do turínského celku přišel v letní pauze za 90 milionů eur z Neapole.

Krejčího Boloňa porazila Crotone 1:0, českému hráči navíc kvůli ofsajdu rozhodčí neuznali gól. AC Milán vstoupil do nové sezony vítězstvím 3:2 nad FC Turín. Největší zásluhu na výhře domácích měli střelec hattricku Carlos Bacca a mladý gólman Gianluigi Donnarumma, jenž v nastaveném čase zneškodnil penaltu turínského útočníka Andrey Belottiho.

Záložník Krejčí byl při vítězné ligové premiéře za Boloňu blízko i další radosti. Poté, co se prosadil v soutěžním debutu za nový klub v poháru, povedlo se mu dostat míč do branky i při první ochutnávce italské ligy. Gólové oslavy však byly předčasné, jeho zásah nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu.

Zklamaný však Krejčí být nemusel. Odehrál celých devadesát minut a jeho spoluhráč Mattia Destro v závěru zápasu zařídil vítězství 1:0.

U výhry byl i Schick

Také druhý bývalý hráč pražské Sparty v italské lize Patrick Schick slavil výhru. Zápas v Empoli začal pouze na lavičce Sampdorie, ale v 61. minutě se dostal na hřiště. To už jeho tým vedl díky brance Luise Muriela ze 37. minuty a náskok udržel až do konce utkání.

Bacca otevřel skóre zápasu AC Milán s FC Turín v 38. minutě, po přestávce sice odpověděl Belotti, ale v 50. minutě vrátil milánskému celku vedení druhým gólem Bacca. Po hodině hry završil svůj výkon proměněnou penaltou. Naposledy se tři góly v prvním kole Serie A podařilo nastřílet Davidu Trezeguetovi za Juventus v ročníku 2007/08 proti Livornu.

Milánský celek dvoubrankový náskok dlouho držel, ale v první minutě nastavení poslal zápas do dramatického finiše Daniele Baselli. Následně fauloval ve vápně Gabriel Paletta, po druhé žluté kartě byl vyloučen a sudí nařídil penaltu.

K té se postavil autor úvodní turínské branky Belotti. Teprve sedmnáctiletý brankář Donnarumma však zvolil správnou stranu, střelu zneškodnil a zachránil AC Milán vítězství.

Spolu s kolumbijským kanonýrem Baccou tak svému týmu pomohl překonat hned dvojnásobnou bídnou bilanci. V předcházejících pěti letech AC Milán v úvodním zápase italské ligy zvítězil jen jedinkrát a třikrát prohrál, těsná výhra byla navíc prvním domácím vítězstvím v lize od února, kdy porazil právě FC Turín.

Vicemistři z Neapole se překvapivě trápili na hřišti Pescary, po prvním poločase prohrávali o dvě branky. V 53. minutě se však do zápasu dostal střídající Dries Mertens, po šesti a půl minutách na hřišti snížil a o další dvě minuty později vyrovnal. V závěru zápasu se Neapol dožadovala penalty, kterou nejprve sudí skutečně nařídil, po konzultaci s kolegy však pokutový kop odvolal. Výsledek zůstal 2:2.

Bergamo - Lazio Řím 3:4
Branky: 63. a 67. Kessie, 90.+1 Petagna - 15. Immobile, 20. Hoedt, 33. Lombardi, 89. Cataldi

Boloňa - Crotone 1:0
Branka: 86. Destro

Chievo - Inter Milán 2:0
Branky: 49. a 81. Birsa

Empoli - Sampdoria Janov 0:1
Branka: 37. Muriel

FC Janov - Cagliari 3:1
Branky: 78. Ntcham, 79. Laxalt, 88. Rigoni - 66. Borriello