Inter se pod Vecchim vzchopil v závěru, Buffon oslavil 600. zápas

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili ve 12. kole italské ligy nad Chievem 2:1. Na gól Maria Mandžukiče odpověděl po hodině hry z penalty Sergio Pellissier, vítězství hostujícímu celku zařídil v 75. minutě z přímého kopu Miralem Pjanič. Na druhé místě je AS Řím, který si poradil s Krejčího Boloňou 3:0. Neapol už čeká tři zápasy na výhru, Inter se naopak s dočasným koučem Vecchim dočkal. I když proti Crotone udeřil až v závěru.

Zápas v Chievu měl sváteční nádech pro brankáře mistrovského Juventusu Gianluigiho Buffona, osmatřicetiletý veterán nastoupil ke svému 600. duelu v Serii A. Čisté konto sice italský reprezentant neudržel, se spoluhráči však mohl díky vítěznému gólu Pjaniče oslavit třetí ligovou výhru v řadě.

AS Řím porazil Boloňu 3:0 a dostal se na druhé místo čtyři body za Juventus. O vítězství týmu, se kterým se 24. listopadu v Evropské lize utká Viktoria Plzeň, rozhodl svým prvním hattrickem v profesionální kariéře Mohamed Salah. Egyptský záložník je s osmi góly druhým nejlepším střelcem týmu za desetibrankovým Edinem Džekem. Na porážce Boloni nic nezměnil ani český reprezentant Ladislav Krejčí, jenž odehrál celý zápas.

Sestava AS Řím: Szczesny - Peres (77. Gerson), Fazio, Rüdiger (57. Paredes), Jesus - Salah (85. El Shaarawy), De Rossi, Nainggolan, Strootman, Perotti - Džeko.

Na třetím místě se nachází AC Milán, který zvítězil v Palermu taktéž 2:1. Favorit šel do vedení v úvodu díky trefě Susa, ve druhém dějství vyrovnal Ilja Nestorovski. Důležité vítězství ve stíhacím závodě na vrchol tabulky zařídil až deset minut před koncem střídající Gianluca Lapadula po třech minutách na hřišti.

Inter s dočasným koučem uspěl až v závěru

Fotbalisté Interu Milán pod vedením dočasného trenéra Stefana Vecchiho zvítězili nad Crotone 3:0, výsledek se však zrodil až v úplném závěru zápasu. Jeden z protivníků pražské Sparty v Evropské lize sice vstřelil v první půli gól, ten ale nebyl kvůli spornému ofsajdu uznán.

Milánský celek se následně dlouho nebyl schopný prosadit a často si jeho nemohoucnost vysloužila od nespokojených tribun pískot. Nakonec na stadionu Giuseppeho Meazzy mohla propuknout radost, v 84. minutě konečně otevřel skóre Ivan Perišič střelou na zadní tyč.

Následně se z penalty prosadil kapitán Mauro Icardi, který ještě ve třetí minutě nastavení z voleje přidal svou druhou branku. V sezoně byla už desátá a dohnal díky ní Edina Džeka z AS Řím v čele tabulky střelců.

Sestava Interu Milán: Handanovič - D'Ambrosio, Ranocchia (20. Murillo), Miranda, Santon - Candreva (83. Jovetič), Brozovič, Banega (64. Éder), Mário, Perišič - Icardi.

Fiorentina po demolici Liberce jen remizovala

Méně se dařilo jinému z celků, které změřily síly s českými zástupci v Evropské lize. Dvojnásobný pokořitel Liberce Fiorentina uhrála pouze remízu 1:1 s janovskou Sampdorií, ačkoliv po prvním poločase vedla díky brance Federica Bernardeschiho. Na její gól odpověděl po hodině hry Luis Muriel. Patrik Schick zůstal pouze na lavičce domácího celku.

Sestava Fiorentiny: Tatarusanu - Tomovič, Rodríguez, Astori, Milič (86. Vecino) - Tello (65. Chiesa), Badelj (71. Sánchez), Iličič, Valero, Bernardeschi - Kalinič.

Neapol čeká na výhru už tři zápasy

Úvodních 50 minut duelu Neapole s Laziem nabídlo několik zajímavých šancí, za domácí se do nadějného zakončení dostali Mertens nebo Insigne, nebyli však úspěšní. V 52. minutě už Neapol slavila, když si slovenský reprezentant Hamšík pohrál s hostujícími obránci a přízemní střelou překonal gólmana Marchettiho. Neapolský kapitán se přímo podílel na třech z posledních čtyř soutěžních gólů týmu: dva dal a na jeden přihrál.

Jenže o 87 sekund později Lazio vyrovnalo, když se podobnou akcí jako Hamšík prezentoval na druhé straně Keita a čtvrtou trefou ve svém desátém zápase sezony vyrovnal svůj gólový účet z celého minulého ročníku.

Tlak pak měli spíše domácí, rozhodnout zápas ve svůj prospěch ale nedokázali a Lazio prodloužilo sérii bez porážky už na sedm utkání.

FC Turín si spravil chuť po předchozích třech zápasech bez výhry a nováčka Cagliari rozdrtil 5:1. Dvěma góly se na tom podílel Belotti, jenž je s osmi trefami na třetím místě v tabulce střelců Serie A. Turín se ale může pochlubit i dalšími střelci: je jediným klubem italské ligy, z jehož kádru už pět hráčů vstřelilo čtyři či více branek.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:
FC Turín - Cagliari 5:1
Branky: 2. a 57. z pen. Belotti, 11. Ljajič, 38. Benassi, 51. Baselli - 41. Melchiorri

Neapol - Lazio Řím 1:1
Branky: 52. Hamšík - 54. Keita

Pescara - Empoli 0:4
Branky: 12. a 44. Maccarone, 23. Pucciarelli, 89. Saponara

Chievo - Juventus Turín 1:2
Branky: 66. Pellissier z pen. - 53. Mandžukič, 75. Pjanič

FC Janov - Udine 1:1
Branky: 24. Ocampos - 11. Théréau