Inter vyrovnal derby s AC v nastavení, Schick pomohl k velkému obratu

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Sampdorie Janov předvedli málokdy vídaný obrat. Když český útočník Patrik Schick přicházel v 78. minutě na hřiště, janovský celek prohrával se Sassuolem 0:2. Jenže na konci mohl slavit tři body. K tomu výrazně přispěl i český mladík, který vybojoval v nastavení penaltu. Z té pak domácí rozhodli. To Juventus se ve 13. kole moc nenadřel a doma spláchl nováčka Pescaru 3:0. Vyhrála také Neapol. Naopak AC Milán opouštěl San Siro zklamaný, protože ještě v nastavení vedl nad Interem 2:1, ale nakonec bral jen bod.

VIDEO | Schick zařídil penaltu a Sampdoria dokončila obrat

Juventus držel po většinu času proti Pescaře míč na svých kopačkách, v prvním poločase ale neměl střeleckou převahu. Přesto se dostal v 36. minutě do vedení, když se potřetí v sezoně prosadil Khedira.

Druhé dějství už bylo absolutně v režii favorita. Khedira si ke gólu připsal do statistik i asistenci u branky Mandžukiče a dvacet minut před koncem se povedenou střelou k tyči ze střední vzdálenosti prosadil Hernanes.

Za rozhodného stavu poslal domácí trenér Massimiliano Allegri za Mandžukiče do hry útočníka Moise Keana, který se stal prvním hráčem narozeným v roce 2000, který nastoupil k zápasu Serie A. Pescara nadále čeká na první bodový úspěch proti Juventusu.

První poločas v Udine příliš šancí nepřinesl, favorizovaná Neapol vyslala pouze dvě střely, což bylo nejmíň od únorového zápasu s Fiorentinou. Po přestávce však přibyly nejen šance, ale také góly. Insigne zaznamenal dvě podobné trefy, když zužitkoval přízemní centry z pravé strany. U druhé branky mu k tomu dopomohl i nedůrazný odkop domácího bránícího hráče.

V 59. minutě snížil po Kumsově rohovém kopu střídající Perica. Udine tak nenavázalo na předchozí čtyři zápasy, v nichž bodovalo. Neapol naopak naplno bodovala po dvou utkáních.

Inter s novým koučem urval z derby bod

Inter poprvé vedl nový kouč Stefano Pioli a jeho svěřenci byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, příležitosti však nedokázali zužitkovat. Jako první tak udeřil soupeř, když na konci rychlého protiútoku ve 42. minutě se prosadil Suso povedenou technickou střelou na vzdálenější tyč.

Ještě pohlednější zakončení pak na začátku druhé půle předvedl Antonio Candreva. Forvard Interu obdržel po rychle vhozeném autu míč a zpoza vápna vyslal úchvatnou ránu. Vedení AC Milán ale v 58. minutě vrátil opět Suso.

Španělský záložník tak potvrdil skvělou ligovou formu, z posledních šesti gólů svého celku na dva přihrál a tři dal. Zároveň se stal prvním hráčem AC Milán od roku 2012 a zásahů Zlatana Ibrahimovice, který v souboji s Interem dal dva góly.

Jenže už oslavující tribuny umlčel ve druhé minutě nastavení Perišič, který zblízka dorazil míč po prodlouženém rohovém kopu. Zařídil tak dělbu bodů ve 165. ligovém klání milánských soků.

Fanoušci AC Milán tak museli skousnout hořký závěr zápasu, ale už předtím předvedli působivé choreo loučící se s dlouholetým majitelem klubu Silviem Berlusconim. Slavný klub by po třiceti letech v rukou italského mediálního magnáta měl 13. prosince přejít pod čínské investory.

Sestava Interu Milán: Handanovič - D'Ambrosio, Miranda, Medel (37. Murillo), Ansaldi (65. Nagatomo) - Brozovič (75. Jovetič), Mário, Kondogbia - Candreva, Icardi, Perišič.

AS Řím nečekaně prohrál

Celek z hlavního města se přitom v zápase ujal vedení. V závěru prvního poločasu proměnil penaltu Diego Perotti. Následně měl Řím příležitost náskok zdvojnásobit, velice aktivně hrající Mohamed Salah však v situaci jeden na jednoho nestačil na brankáře Etrita Berishu.

Po změně stran se ale mnohem výrazněji začali prosazovat domácí. Po hodině hry vyrovnal Mattia Caldara. Chvíli poté jeho spoluhráč Remo Freuler trefil tyč. O vítězství Bergama se pak rozhodlo v samotném závěru, kdy po faulu v rohu vápna nařídil sudí penaltu, kterou Franck Kessié v 90. minutě proměnil.

AS Řím nastoupil v sestavě: Szczesny - Rüdiger, Manolas, Fazio, Peres - Salah (58. El Shaarawy), De Rossi (71. Paredes), Nainggolan (85. Iturbe), Strootman, Perotti - Džeko.

Po sedmi zápasech bez vítězství naplno bodovali fotbalisté Boloně, kteří porazili 3:1 adepty na sestup z předposledního Palerma. Celý zápas v dresu domácího týmu odehrál český reprezentační záložník Ladislav Krejčí.

Právě Krejčí mohl už v šesté minutě utkání otevřít skóre. Naběhl si na dlouhý pas a šel sám na branku, proti jeho střele však vyběhl gólman Josip Posavec a odvrátil ji na roh. Z prvního gólu se tak o chvíli později radovalo Palermo. Boloňský kapitán Daniele Gastaldello se nechal obrat o míč na kraji vápna a následně se prosadil Ilja Nestorovski.

Boloni se však ve 20. minutě podařilo vyrovnat, když si čtvrtou branku v sezoně připsal Mattia Destro. Ve druhém poločase domácí tým zápas otočil. V 67. minutě nejprve zaznamenal premiérový zásah po letním přestupu Blerim Dzemaili a pět minut nato obrat završil z přímého kopu Federico Viviani.