AS Řím odmítl oslavy Juventusu, Inter padl počtvrté v řadě. Neapol nadělovala

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Juventusu stále nemají jistý italský titul. Na stadionu AS Řím prohráli 1:3 a na svého soupeře mají dvě kola před koncem náskok čtyř bodů. Neapol deklasovala Turín na jeho hřišti 5:0. Sampdoria Janov s českým reprezentantem Patrikem Schickem v sestavě remizovala 1:1 s Chievem. Celé utkání odehrál také Jakub Jankto z Udine, které prohrálo na půdě Crotone 0:1. Ladislav Krejčí odehrál 74 minut při vítězství Boloně 3:1 nad poslední Pescarou.

Obhájce titulu Juventus se sice ujal v Římě vedení zásluhou Maria Leminy, o čtyři minuty později ale vyrovnal po rohovém kopu Daniele De Rossi. Domácí kapitán vstřelil poprvé v kariéře gól ve třech po sobě jdoucích ligových zápasech.

Hráči AS dokonali obrat v druhé půli. V 56. minutě zakroutil El Shaarawy míč k tyči Buffonovy brány a proslulý italský gólman byl bezmocný. Kapitán Juventusu pak ve svém 450. ligovém utkání inkasoval ještě potřetí, když ho zblízka propálil Nainggolan.

Stav 1:0 vydržel až do 60. minuty, kdy Mertens našel Insigneho a ten skóroval střelou k tyči. Oba hráči si role vyměnili o dvanáct minut později, kdy dal Mertens 25. ligový gól v sezoně. Na 5:0 upravili krátce po sobě ještě Callejón a Zieliňski. Neapol nastřílela na hřištích soupeřů 46 branek a vyrovnala rekord Juventusu ze sezony 1949/50.

Neapol potvrdila, že je nejlepším celkem na hřištích soupeřů a připsala si 12. venkovní výhru. Debakl Turína zahájil v sedmé minutě Callejón, jenž si naběhl za obranu na Allanovu kolmici a z úhlu prostřelil Harta.

Stav 1:0 vydržel až do 60. minuty, kdy Mertens nezištně našel Insigneho a ten skóroval střelou na přední tyč. Oba hráči si role vyměnili o dvanáct minut později, kdy dal Mertens 25. ligový gól v sezoně. Na 5:0 upravili krátce po sobě ještě Callejón a Zieliňski. Neapol nastřílel na hřištích soupeřů 46 branek a vyrovnala rekord Juventusu ze sezony 1949/50.

AC Milán vyrovnal z ofsajdu

Atalanta se dostala do vedení nad AC Milán minutu před přestávkou. Spinazzolův přízemní centr Donnarumma nepřesvědčivě vyrazil a nejrychleji byl u míče Conti, který dal osmý gól v sezoně a trefil se při posledních třech startech.

Druhý poločas přinesl šance na obou stranách. Hosty podržel Donnarumma zejména v 65. minutě proti Kessiého střele. Tři minuty před koncem vyrovnal Deulofeu, gól však platit neměl, neboť španělský útočník stál v době Lapadulovy přihrávky v ofsajdu.

Bergamo v posledních osmi utkáních bodovalo, zatímco milánský klub čeká na výhru už pět zápasů. Nepomohl mu k ní ani návrat kapitána Montoliva, který do duelu Serie A nastoupil poprvé od 2. října.

Inter znovu padl, nestačil na Sassuolo

Ani po odvolání kouče Stefana Pioliho nezastavili fotbalisté Interu Milán sérii nezdarů. V 36. kole italské ligy doma podlehli Sassuolu 1:2 a utrpěli čtvrtou porážku v řadě. Na vítězství čekají už dva měsíce od chvíle, co deklasovali Bergamo 7:1.
P

ioliho nahradil v týdnu na lavičce Interu trenér juniorského výběru Stefano Vecchi, ale premiéra mu nevyšla. Osmnáctinásobný mistr prohrával v úvodu druhého poločasu se čtrnáctým týmem tabulky 0:2 po dvou Iemmellových trefách. Éder vykřesal Interu naději, ale Sassuolo v závěrečných 20 minutách těsný náskok udrželo.

Milánský celek nedokázal vyhrát v lize poosmé za sebou, což se mu stalo naposledy před 35 lety. Delší sérii bez vítězství v Serii A Inter nikdy neměl.