Juventus porazil Sassuolo, Dybala dal hattrick. Barák a Jankto nestačili na AC

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Juventus vyhrál zásluhou hattricku Paula Dybaly na hřišti Sassuola 3:1 a vrátil se díky lepšímu skóre do čela tabulky italské fotbalové ligy před Inter Milán. Útočník Patrik Schick poprvé nastoupil za AS Řím v italské lize. Odehrál posledních 15 minut duelu čtvrtého kola s Hellasem Verona. Římané zvítězili 3:0, dva góly zaznamenal Edin Džeko. Inter Milán zůstal bodově stoprocentní. O výhře 2:0 v Crotone rozhodli Milan Škriniar a Ivan Perišič. Slovenský obránce Škriniar vstřelil první gól v Serii A. Crotone stále čeká na první zásah v sezoně. Antonín Barák s Jakubem Janktem nezabránili porážce Udine na hřišti AC Milán.

Udine se mohlo dostat na San Siru do vedení, ale gól Kevina Lasagny rozhodčí po konzultaci u videa neuznal. A tak udeřilo na druhé straně, zblízka se trefil Nikola Kalinič. Lasagna se nakonec dočkal ve 28. minutě, když využil hrubé chyby v rozehrávce soupeře, o tři minuty později však určil konečnou podobu výsledku znovu Kalinič. Chorvatský útočník se opět prosadil v souboji v malém vápně a podruhé překonal Scuffeta.

Antonín Barák odehrál v dresu Udine celé utkání, v 16. minutě byl napomenut žlutou kartou. Jeho spoluhráč Jakub Jankto byl stažen ze hřiště po 74 minutách hry.

Domácí: 22. N. Kalinić, 31. N. Kalinić

Hosté: 28. Lasagna

Domácí: G. Donnarumma – Musacchio, Bonucci, A. Romagnoli – Calabria, Kessié, Biglia, Bonaventura (69. Çalhanoğlu), Ricardo Rodríguez – Suso (69. Cutrone), N. Kalinić (85. Locatelli).

Hosté: Scuffet – Samir, Nuytinck, Danilo, Stryger Larsen – Jankto (75. Matos), Barák, Behrami (57. Fofana), de Paul – Lasagna, Maxi López (61. Bajić).

Domácí: Donnarumma, Abate, Borini, Çalhanoğlu, Cutrone, Gómez, Locatelli, Mauri, Montolivo, Silva, Zapata, Storari

Hosté: Bizzarri, Adnan, Angella, Balić, Bajić, Bochniewicz, Borsellini, Fofana, Ewandro, Hallfredsson, Ingelsson, Matos

Domácí: A. Romagnoli

Hosté: Barák, Samir

Guida – De Meo, Lo Cicero

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)

V kampánském derby zlikvidovala Neapol veškerý odpor nováčka z Beneventa během úvodní půlhodiny. Už ve třetí minutě otevřel gólový účet úspěšnou dorážkou záložník Allan. V rozmezí patnácti minut se pak trefil kompletní útočný trojlístek loňského vicemistra - Insigne, Mertens, Callejón. Všechny tři branky padly po akci z levé strany, dvě asistence si připsal levý obránce Ghoulam.

Výsledek upravil ve druhém poločase dvěma proměněnými pokutovými kopy Dries Mertens, jenž tak dovršil hattrick.

Domácí: 3. Allan, 15. L. Insigne, 27. D. Mertens, 32. Callejón, 65. D. Mertens, 90. D. Mertens

Hosté:

Domácí: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan (74. Rog), Jorginho, Hamšík – Callejón (66. Ounas), D. Mertens, L. Insigne (57. Giaccherini).

Hosté: Belec – Venuti, Lucioni, Antei (32. Letizia), Di Chiara – C. Lombardi (77. Parigini), Chibsah, Viola, Lazaar – Armenteros (55. Cataldi), Coda.

Domácí: Rafael Cabral, Sepe, Diawara, Giaccherini, Chiricheş, Maggio, Maksimović, Milik, Ounas, Rog, Rui, Zieliński

Hosté: Brignoli, Brignola, Cataldi, Del Pinto, Gravillon, Gyamfi, Kanoute, Letizia, Memušaj, Parigini, Puşcaş

Hosté: Letizia

Irrati – Preti, Paganessi.

Stadio San Paolo, Neapol

Obhájce titulu se ujal vedení v 16. minutě, když Dybala pohotovou střelou překvapil brankáře Consigliho. Argentinský kanonýr přidal druhou branku krátce po pauze přízemní střelou k tyči.

Sassuolo v 51. minutě snížilo, když míč do sítě dotlačil Matteo Politano, na víc už se ale domácí nevzmohli. Naopak v 63. minutě dokonal Dybala z přímého kopu hattrick, čímž si upevnil vedoucí postavení mezi střelci v Serii A.

Na osm gólů potřeboval Dybala pouhých 300 ligových minut. Zároveň se stal po 12 letech prvním hráčem, jenž skóroval ve všech čtyřech úvodních zápasech sezony italské ligy - to se naposledy povedlo fiorentinskému Lucovi Tonimu v ročníku 2005/06.

Domácí: 51. Politano

Hosté: 16. Dybala, 49. Dybala, 63. Dybala

Domácí: Consigli – Letschert, Cannavaro, Acerbi – Lirola, L. Mazzitelli (58. Duncan), Magnanelli (78. Matri), Sensi, Adjapong – Politano (64. Ragusa), Falcinelli.

Hosté: Buffon – Lichtsteiner (72. Barzagli), Rugani, Chiellini, Sandro – Pjanić, Matuidi – Cuadrado, Dybala (85. Bernardeschi), Mandžukić – Higuaín (78. Costa).

Domácí: Missiroli, Biondini, Matri, Peluso, Scamacca, Gazzola, Goldaniga, Cassata, Duncan, Pegolo, Ragusa, Oliveira da Silva

Hosté: Benatia, Costa, Barzagli, Pinsoglio, Szczęsny, Asamoah, Sturaro, Bernardeschi, Bentancur

Domácí: Adjapong

Hosté: Sandro, Bernardeschi

Massa – Tasso, Fiorito

MAPEI Stadium - Città del Tricolore

AS Řím soupeře od začátku zatlačil do defenzivy a po sérii šancí se prosadil ve 22. minutě, když se po El Shaarawyho přihrávce trefil Nainggolan. O chvíli později vedli domácí už o dvě branky, po přesném Florenziho centru otevřel svůj gólový účet Džeko.

Po změně stran bosenský reprezentant přidal druhý zásah, na který mu přihrál Kolarov. Jakékoli šance Verony na zvrat utnul několik minut poté Souprayen, jenž obdržel druhou žlutou kartu.

Čtvrt hodiny před koncem dostal první šanci v dresu Římanů Schick. Nastoupil na pravém křídle a po minutě na hřišti se po kombinaci s El Shaarawym dostal ke střele, kterou prověřil pozornost gólmana Nicolase. Další pokusy odchovance pražské Sparty zblokovali obránci Hellasu.

Domácí: 22. Nainggolan, 34. Džeko, 62. Džeko

Hosté:

Domácí: Alisson – Kolarov, Fazio, Manolas (79. H. Moreno), Florenzi – Pellegrini, De Rossi (C), Nainggolan (75. Schick) – El Shaarawy, Džeko, Ünder (75. Gerson).

Hosté: Nícolas – Souprayen, Heurtaux, A. Ferrari, Cáceres – Marcel Büchel (59. Verde), B. Zuculini (80. Fossati), Rômulo – Valoti, Kean (64. Pazzini), Bessa.

Domácí: Skorupski, Lobont, Castán, Defrel, Schick, Perotti, Peres, Moreno, Jesus, Strootman, Gerson

Hosté: Bearzotti, Caracciolo, Coppola, Fossati, Laner, Pazzini, Silvestri, Zaccagni, Verde

Domácí: De Rossi

Hosté: Souprayen, Valoti, Souprayen

Pairetto

Přitom si domácí vypracovali více šancí. Už v prvním poločase si musel gólman Interu Handanovič poradit s nepříjemnými pokusy Toneva a Budimira, krátce po změně stran zneškodnil další velkou šanci bulharského útočníka Toneva či hlavičku záložníka Rohdena.

První výraznou příležitost si hosté vypracovali až v 82. minutě a zužitkovali ji. Po standardní situaci a závaru ve vápně otevřel skóre přízemní střelou Škriniar. O deset minut později definitivně rozhodl o výhře Interu Perišič. Český stoper Stefan Simič, který v Crotone hostuje z AC Milán, šanci nedostal.

Domácí:

Hosté: 82. Škriniar, 90+2. Perišić

Domácí: Cordaz – Sampirisi, Ceccherini (85. Tumminello), Ar. Ajeti (66. Cabrera), Martella – Rohdén (72. Faraoni), Barberis, Mandragora, Stoian – Budimir, Tonev.

Hosté: Handanovič – D'Ambrosio (85. Ranocchia), Škriniar, Miranda, Dalbert (64. Nagatomo) – Gagliardini (56. Vecino), Valero – Candreva, Mário, Perišić – Icardi.

Domácí: Crociata, Faraoni, Festa, Kragl, Pavlović, Simic, Suljić, Tochukwu Nwankwo, Tumminello, Viscovo, Izco, Trotta, Cabrera

Hosté: Berni, Brozović, Éder, Nagatomo, Karamoh, Pinamonti, Ranocchia, Vanheusden, Vecino, Padelli

Domácí: Cordaz

Hosté: Miranda, Candreva

Banti – Dobosz, Giallatini

Stadio Ezio Scida, Crotone

Domácí: 51. Chiesa, 69. Ge. Pezzella

Hosté: 52. Palacio

Domácí: Sportiello – Gaspar, Ge. Pezzella, Astori, Biraghi – Veretout, Badelj – Benassi, Théréau (78. Hugo), Chiesa (82. Eysseric) – Simeone.

Hosté: Mirante – Krafth, G. González, Helander, Masina (76. M'Baye) – Taïder, A. Poli (75. Petković) – Verdi, Palacio, Di Francesco (80. Okwonkwo) – Destro.

Domácí: Cerofolini, Drągowski, Laurini, Milenković, Sánchez, Eysseric, Olivera, Cristóforo, Babacar, Hugo, Lo Faso

Hosté: Da Costa, Ravaglia, Nagy, Pulgar, Petković, Krejčí, Crisetig, Brignani, M'Baye, Okwonkwo, Donsah

Domácí: Badelj

Hosté: Palacio, Di Francesco, Helander

P. Valeri – A. Tegoni, F. Meli

Stadio Artemio Franchi (Firenze).

Domácí:

Hosté: 17. Barella, 69. dos Santos Galvão

Domácí: A. Gomis – Salamon, Vicari, Väisänen (81. Bonazzoli), Lazzari – Schiattarella, Viviani, Mora (C), F. Costa (81. Mattiello) – Paloschi (64. Antenucci), Borriello.

Hosté: Cragno – Padoin, Ceppitelli, Pisacane, Capuano – Ionita, Cigarini (85. Faragò), Barella – dos Santos Galvão (90. Romagna) – Pavoletti, Sau (C) (66. Farias).

Domácí: Cremonesi, Antenucci, Bellemo, Bonazzoli, Konate, Vitale, Schiavon, Marchegiani, Poluzzi, Felipe, Mattiello, Grassi

Hosté: Andreolli, Dessena, Cossu, Giannetti, Miangue, Romagna, Faragò, Crosta, Daga, Deiola, Farias

Domácí: Mora

Hosté: dos Santos Galvão, Capuano, Barella

Stadio Paolo Mazza (Ferrara)

Domácí: 13. Baselli, 15. Belotti

Hosté: 1. D. Zapata, 34. Quagliarella

Domácí: Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Moretti, A. Barreca – Rincón, Baselli (71. Samuel Gustafsson) – Falqué (80. Edera), Ljajić, Niang (73. Boyé) – Belotti.

Hosté: Puggioni – Sala (46. Bereszyński), Silvestre, Regini, Strinić (66. Murru) – É. Barreto, Torreira – Praet, G. Ramírez (82. Linetty), D. Zapata – Quagliarella.

Domácí: Ichazo, Milinković-Savić, Ansaldi, Burdisso, Lyanco, Molinaro, Berenguer, Gustafsson, Boyé, Edera, Sadiq, Valdifiori

Hosté: Hutvágner, Tozzo, Bereszyński, Ferrari, Murru, Álvarez, Capezzi, Linetty, Verre, Caprari, Kownacki, Andersen

Domácí: De Silvestri, Moretti

Hosté: Strinić