Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. září 2017 • 23:10

Neporažená Neapol vládne před Juventusem. Inter poprvé ztratil body

SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu
Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil

Fotbalisté Interu Milán remizovali v Boloni 1:1 a v pátém kole italské ligy poprvé ztratili body. Ani na lavičce domácích dnes nebyl zraněný reprezentační záložník Ladislav Krejčí. Fotbalisté Neapole po obratu zdolali Lazio Řím 3:1, vyhráli i v pátém kole italské ligy a vedou tabulku před dalším stoprocentním týmem Juventusem Turín. Obhájce titulu doma zdolal Fiorentinu 1:0.

Laziu zařídil poločasové vedení Stefan de Vrij, ale hosté mezi 54. a 59. minutou skóre otočili třemi góly, o které se postarali Kalidou Koulibaly, José María Callejón a Dries Mertens. Triumf Neapole ještě v nastavení podtrhl proměněnou penaltou Jorginho.

Juventus se s Fiorentinou dlouho trápil. Jedinou branku vstřelil v 52. minutě Mario Mandžukič. Další góly hráči "Staré dámy" nepřidali, přestože závěrečnou půlhodinu hráli v početní výhodě po vyloučení Milana Badelje.

AS Řím bez zraněného útočníka Patrika Schicka vyhrál na hřišti nováčka Beneventa 4:0. Dvě trefy dal bývalý útočník Teplic Edin Džeko, který ještě navíc trefil tyč a břevno.

Benevento, které si dalo dva vlastní góly, prohrálo i popáté v ročníku Serie A a je poslední se skóre 1:14.

Udine na svém hřišti prohrálo s FC Turín 2:3 a utrpělo čtvrtou porážku v sezoně. Celý zápas odehrál za domácí Antonín Barák, jeho spoluhráč Jakub Jankto naskočil na druhý poločas.

AC Milán doma porazil nováčka Spal 2:0 díky dvěma penaltám. Tu první ve 26. minutě proměnil Ricardo Rodríguez, druhou po změně stran Franck Kessié.

Inter poprvé ztratil

Boloňa po většinu prvního poločasu Inter přehrávala a ve 32. minutě otevřel skóre přesnou střelou Simone Verdi, jenže další šance domácí neproměnili.

"Nerazzurri" se po změně stran zlepšili, střídající Éder spadl v šestnáctce po souboji s obráncem a přísnou penaltu v 77. minutě proměnil kapitán Mauro Icardi. Inter si nicméně velký závěrečný tlak nevytvořil a musel se spokojit s bodem.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Benevento - AS Řím 0:4
Branky: 22. a 52. Džeko, 35. vlastní Lucioni, 74. vlastní Venuti

AC Milán - Spal Ferrara 2:0
Branky: 25. Rodríguez z pen., 61. Kessie z pen.

Bergamo - Crotone 5:1
Branky: 63. a 74. z pen. Gómez, 5. Petagna, 25. Caldara, 38. Iličič - 70. Tumminello

Lazio Řím - Neapol 1:4
Branky: 30. De Vrij - 54. Koulibaly, 56. Callejón, 59. Mertens, 90.+1 Jorginho z pen.

Udine - FC Turín 2:3
Branky: 48. De Paul z pen., 75. Lasagna - 9. Belotti, 31. vlastní Hallfredsson, 67. Ljajič

1.  Inter Milán 16 12 4 0 33:10 40
2.  Neapol 16 12 3 1 35:10 39
3.  Juventus 16 12 2 2 41:14 38
4.  Řím 15 11 2 2 27:10 35
5.  Lazio 14 10 2 2 35:16 32
6.  Sampdoria 15 8 3 4 30:22 27
7.  Milán 16 7 3 6 23:21 24
8.  Fiorentina 16 6 4 6 26:19 22