Icardi zničil v derby hattrickem AC Milán, slaví i Neapol. Udine s Čechy padlo

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

SOUHRN 8. KOLA | Argentinský útočník Mauro Icardi hattrickem rozhodl o výhře fotbalistů Interu Milán v osmém kole italské ligy v derby proti AC Milán 3:2. Inter je bez porážky na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na Neapol, zatímco AC se po třetí prohře v řadě nachází až na 10. pozici. Záložníci Jakub Jankto a Antonín Barák odehráli za Udine celé utkání na hřišti Fiorentiny. Domácí zvítězili 2:1 díky brankám Cyrila Théréaua, jenž do kádru "Violy" přestoupil v létě právě z Udine. Fiorentina vyhrála po třech zápasech.

Inter vstoupil do derby lépe a ve 13. minutě byl blízko otevření skóre, Candrevova rána zpoza vápna však skončila na břevnu. V 28. minutě už se ale "Nerazzurri" radovali z vedení, když po Candrevově centru přesně zakončil kapitán Icardi.

AC si první větší příležitost vypracovalo až v závěru poločasu, Boriniho střelu ale zneškodnil gólman Handanovič. Krátce po změně stran trefil Silva tyč a míč sice do brány dorazil Musacchio, gól však správně nebyl uznán kvůli ofsajdu. Následně si Handanovič poradil se střelami Susa a Boriniho.

V 56. minutě už ale slovinský gólman nestačil na Susovu skákavou střelu zpoza šestnáctky. Vrátit vedení mohl Interu o chvíli později Vecino, těsně však minul. V 62. minutě se zaskvěl Handanovič proti Bonaventurově střele, na druhé straně však Donnarumma nemohl zasáhnout proti Icardiho střele z voleje po Perišičově centru.

Deset minut před koncem si ale Bonaventurovu tvrdou hlavičku srazil do brány sám Handanovič a AC Milán znovu srovnal. V 89. minutě ale obránce AC Rodríguez fauloval ve vápně a Icardi zkompletoval z penalty hattrick. Argentinský forvard má na kontě v této sezoně již devět gólů.

Fiorentina si poradila s Udine

Fiorentina v úvodní hodině zápasu s Udine jasně dominovala a dostala se do dvoubrankového vedení. Posléze hosté zabrali a dokázali snížit zásluhou Samira, na první bod ze hřiště Fiorentiny však čekají už deset let.

Bergamo začalo v Janově se Sampdorií dobře a od 21. minuty vedlo po zásahu Cristanteho, přesto přišlo o sérii pěti zápasů bez porážky. Domácí totiž po změně stran během 12 minut otočili stav zásluhou Zapaty, Caprariho a Linettyho a posunuli se na šesté místo tabulky.

Sedmá je Boloňa, jež bez Ladislava Krejčího porazila 2:1 Spal Ferrara a připsala si první domácí vítězství. Spal z posledních šesti zápasů získal jediný bod. Nehrál ani stoper Stefan Simič za Crotone, které v nastavení ztratilo vedení a remizovalo 2:2 s FC Turín, jemuž chyběl zraněný kanonýr Belotti.

Juventus doma padl s Laziem, Neapol znovu slaví

Fotbalisté Juventusu Turín prohráli v osmém kole italské Serie A na domácím hřišti s Laziem Řím 1:2 a poprvé v sezoně odešli ze zápasu bez bodu. O vítězství Římanů rozhodl dvěma góly Ciro Immobile. V nastaveném čase druhého poločasu neproměnil Paulo Dybala penaltu.

Neapol pro změnu vyhrála v italské lize i osmý zápas nové sezony, když veze tři body ze hřiště AS Řím, kterému chyběl zraněný Patrik Schick. Zápas rozhodl jediným gólem Insigne.

"Stará dáma" začala podle předpokladů aktivně a ve 24. minutě se ujala vedení, trefil se Douglas Costa. Chvíli nato navíc podcenil brankář hostů Strakosha odkop od brány a po Higuaínově bloku doputoval míč kuriózním způsobem až na břevno.

Lazio dokázalo zápas otočit dvěma góly krátce po změně stran. Oba zásahy měl na svědomí Immobile, jenž se tak s jedenácti góly dostal do čela tabulky střelců. Druhý gól dal z pokutového kopu, který si sám na brankáři Buffonovi vybojoval.

Fotbalisté Interu Milán ovládli derby s AC

Hektický závěr přinesl řadu dalších šancí, v té největší trefil střídající Dybala tyč. A právě argentinský kanonýr mohl v nastaveném čase srovnat, když rozhodčí nařídil po konzultaci s videem pokutový kop i na druhé straně. Dybala však podobně jako v minulém ligovém zápase penaltu neproměnil.

Lazio se po výhře dotáhlo bodově na dnešního soupeře i na druhý Inter, ten má však zápas k dobru. Juventus prohrál domácí ligový zápas poprvé od srpna 2015.

Cagliari - FC Janov 2:3
Branky: 48. Pavoletti, 78. Joao Pedro z pen. - 8. Galabinov, 35. Taarabt, 75. Rigoni

Crotone - FC Turín 2:2
Branky: 25. Rohden, 64. Martella - 54. Falqué, 90.+3 De Silvestri

Sampdoria Janov - Bergamo 3:1
Branky: 56. Zapata, 59. Caprari, 68. Linetty - 21. Cristante

Sassuolo - Chievo 0:0

Fiorentina - Udine 2:1