Schick byl na lavičce AS, ale nehrál, Neapol s Interem remizovala

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Přímý souboj o první místo v italské lize mezi fotbalisty Neapole a Interem Milán v devátém kole skončil bezbrankovou remízou. Neapol po první ztrátě v sezoně vede soutěž o dva body před Interem. Na lavičce AS Řím už se objevil uzdravený Patrik Schick, ale do zápasu s FC Turín ještě nezasáhl.

V 19. minutě si domácí vypracovali velkou šanci. Callejónovu přízemní střelu vyrazil gólman Handanovič k Mertensovi, poradil si ale i s dorážkou belgického reprezentanta. V 35. minutě musel slovinský gólman zasáhnout proti Insigneho hlavičce.

Na druhé straně se do větší příležitosti dostal pět minut před přestávkou Valero, jeho tvrdou ránu ale vyrazil Reina. Po změně stran byl španělský brankář už překonán Vecinem, na brankové čáře ale zasáhl jeden z neapolských obránců.

Souboj o první místo v Serii A vítěze nenašel, kluby se rozešly za stavu 0:0

Další pokusy na obou stranách byly nepřesné, až v 84. minutě střídající Zieliňski prověřil Handanoviče. Brankář Interu si poradil i se závěrečnou šancí Mertense.

Ve druhém zápase Sampdoria Janov deklasovala Crotone 5:0 a ve čtyřech domácích duelech neztratila ani bod. Crotone po třech utkáních nebodovalo, druhý poločas za něj odehrál český stoper Stefan Simič.

Schick byl na lavičce, ale nehrál

AS Řím vyhrálo 1:0 na hřišti FC Turín gólem Aleksandra Kolarova z přímého kopu. Uzdravený Patrik Schick do hry v dresu AS nezasáhl a zůstal na lavičce. AC Milán po třech prohrách v řadě získal alespoň bod za bezbrankovou remízu s Janovem, ale potřetí z posledních čtyř utkání nedal gól.

Římané měli v Turíně výraznou převahu, ale chyběla jim produktivita v útoku a neuměli si poradit s kvalitní obranou domácích. Vysvobodil je až v 69. minutě Kolarov. Srbský bek se už podruhé v sezoně prosadil z přímého kopu a zařídil těsnou výhru.

AC Milán se po výrazném letním posílení trápí a opět neskóroval. A to i kvůli tomu, že už ve 24. minutě přišel o vyloučeného stopera Leonarda Bonucciho. Ten dostal červenou kartu za tvrdý úder loktem do obličeje protihráče. Milán byl přesto aktivnější, ale na gól nedosáhl, opět ztratil body a v tabulce je až jedenáctý.

Český reprezentant Ladislav Krejčí chyběl v sestavě Boloně při prohře 0:1 na hřišti Atalanty Bergamo. Poslední Benevento prohrálo i devátý zápas sezony a stále čeká na první bod po postupu do nejvyšší soutěže. Tentokrát doma podlehlo 0:3 Fiorentině.

O výhře Sassuola na hřišti Spalu rozhodl gól Mattea Politana už ve 38. vteřině utkání.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

Sampdoria Janov - Crotone 5:0
Branky: 3. Ferrari, 12. Quagliarella z pen., 39. Caprari, 71. Linetty, 76. Kownacki

Neapol - Inter Milán 0:0

Chievo - Hellas Verona 3:2
Branky: 23. a 30. z pen. Inglese, 73. Pellissier - 6. Verde, 55. Pazzini z pen.

AC Milán - FC Janov 0:0

Benevento - Fiorentina 0:3
Branky: 18. Benassi, 47. Babacar, 66. Thereau z pen.

Bergamo - Boloňa 1:0
Branka: 71. Cornelius