Juventus nestačil na Sampdorii Janov, zoufalé Benevento padlo i potřinácté

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 13 KOLA |  Fotbalisté Juventusu Turín prohráli v 13. kole italské ligy 2:3 na hřišti Sampdorie Janov a na vedoucí Neapol ztrácejí z třetího místa čtyři body. Janovský celek potvrdil domácí formu, když na stadionu Luigiho Ferrarise vyhrál všech šest utkání. Zároveň ukončil sérii čtyř vítězství Juventusu. Na druhé pozici úřadujícího mistra nahradil Inter Milán, který zásluhou Maura Icardiho porazil 2:0 Bergamo a za Neapolí zaostává dva body.

Obhájce titulu byl v prvním dějství aktivnější, po změně stran ale převzali otěže zápasu domácí. V 52. minutě otevřel hlavou skóre Zapata a o dvacet minut později se zpoza vápna střelou k tyči prosadil Torreira.

V 79. minutě definitivně rozhodl o prvním vítězství Sampdorie nad Juventusem od května 2013 po Quagliarellově přihrávce Ferrari. Domácí gólman Viviano v nastavení přišel o čisté konto po Higuaínově penaltě a Dybalově zásahu. Juventus venku prohrál poprvé v sezoně.

O výhře Interu nad Bergamem rozhodl dvěma góly hlavou v druhém poločase argentinský kanonýr Icardi. Bergamu se v této sezoně nedaří na hřištích soupeřů, ze šesti venkovních duelů získalo pouhé dva body. Inter je společně s Neapolí jediným neporaženým týmem v Serii A.

Juventus padl se Sampdorií a jeho ztráta na Neapol narůstáFoto Reuters

Udine podlehlo Cagliari 0:1 poté, co v 55. minutě zaváhali jeho defenzivní hráči a nedůsledně hlídaný Joao Pedro hlavou překonal gólmana Bizzarriho. Sardinský klub zvítězil v Udine poprvé od května 2008. Za poražený tým odehráli celý zápas záložníci Antonín Barák a Jakub Jankto.

FC Janov pod novým trenérem Davidem Ballardinim prožil úspěšnou premiéru, když zvítězil 1:0 na hřišti Crotone. V 11. minutě Laxalt nacentroval do vápna, míč propadl na zadní tyč k Rigonimu a ten se nemýlil. Crotone, za které odehrál celý zápas stoper Stefan Simič, následně několikrát podržel gólman Cordaz, na předchozí dvě výhry ale tým navázat nedokázal.

Benevento ani po 13. kole nezískalo první bod v Serii A. Přišlo o něj ve čtvrté minutě nastavení, kdy Peluso rozhodl o výhře Sassuola 2:1. Další nováček Spal Ferrara remizoval 1:1 s Fiorentinou.

Fotbalisté Beneventa i po třinácti kolech čekají na první bod v Sérii AFoto profimedia.cz

Římské derby ovládlo AS

Římské derby ovládli fotbalisté AS, kteří na domácí půdě porazili Lazio 2:1. Ve vypjatém utkání byly k vidění dvě penalty, rozhodující branku vstřelil Radja Nainggolan. AS Řím se po výhře posunulo před městského rivala na třetí místo ligové tabulky. Neapol má jistotu, že i po 13. kole bude na prvním místě, když si doma poradila s AC Milán 2:1.

Góly v Římě začaly padat až po přestávce. V 47. minutě dostali hráči AS příležitost zahrávat pokutový kop po faulu na Kolarova a Perotti z kroku zamířil přesně k tyči. Na 2:0 zvýšil v 53. minutě přízemní střelou z hranice vápna Nainggolan.

Dvoubrankové vedení "Vlků" ještě rozvířilo emoce na hrací ploše, hosté se však zároveň začali tlačit víc dopředu a po několika náznacích se dočkali šance na srovnání. Po Manolasově ruce proměnil penaltu nejlepší střelec Serie A Immobile, pro něhož to byl už 15. gól v sezoně.

Hráči AS už ale stav 2:1 udrželi a připsali si šestou výhru ve všech soutěžích za sebou. Naopak devítizápasová vítězná série Lazia skončila.

Obrovská radost fotbalistů AS ŘímFoto Reuters

Neapol drží neporazitelnost

Neapol zápasu dominovala, hráči AC Milán se dokonce v prvním poločase ani jednou nedostali s míčem do soupeřova pokutového území. Naopak domácí celek udeřil v 34. minutě zásluhou Insigneho, na jehož lob si sice Donnarumma sáhl, gólu ale nezabránil.

Talentovaný italský brankář držel svůj tým i ve druhé půli, jeho spoluhráči si ale v útoku dlouho nedokázali nic vytvořit. Naopak v 73. minutě pojistil neapolskou výhru Zieliňski. V nastavení už jen zkorigoval na 2:1 Romagnoli.

Neapol je tak stále v lize neporažená, Milánu se naopak vzdalují pohárové příčky. Momentálně je sedmý.

Sampdoria Janov - Juventus Turín 3:2
Branky: 52. Zapata, 71. Torreira, 79. Ferrari - 90.+1 Higuaín z pen., 90.+4 Dybala

Spal Ferrara - Fiorentina 1:1
Branky: 42. Paloschi - 80. Chiesa

Udine - Cagliari 0:1
Branka: 55. Joao Pedro

AS Řím - Lazio Řím 2:1
Branky: 49. Perotti z pen., 53. Nainggolan - 72. Immobile z pen.

Neapol - AC Milán 2:1
Branky: 34. Insigne, 73. Zieliňski - 90.+2 Romagnoli