Neapol prohrála teprve podruhé za 20 zápasů

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Teprve podruhé za posledních 20 zápasů našli fotbalisté Neapole v italské lize přemožitele. V 27. kole nestačili na domácí Boloňu, s níž prohráli 1:2. Přišli tak o šestou příčku zaručující start v Evropské lize na úkor Sampdorie Janov, která porazila Lazio Řím 2:1.

Neapol potřebovala vyhrát, aby se udržela na dostřel čtvrté příčky znamenající postup do Ligy mistrů, ale místo toho dvakrát rychle inkasovala z kopaček Zalayety a Adailtona. Rinauldo sice záhy snížil, ale to bylo ze strany hostů vše. Hosté nevyhráli už pošesté za sebou.

Také Sampdoria prohrávala, na rozdíl od Neapole však duel otočila a nad Laziem o gól vyhrála. Římský celek si znovu zkomplikoval boj o záchranu, když ho od sestupových příček dělí stále jen tři body.

Navíc týmy ze dna tabulky boj o udržení nevzdávají. Poslední Siena remizovala 1:1 s Parmou a bodovala již počtvrté za sebou. Lukáš Jarolím to znovu sledoval jen z lavičky Sieny. Bod bralo i Bergamo za bezbrankovou remízu s Udine. Livorno přišlo o bod až v závěru utkání s Palermem, které se vrátilo na čtvrté místo před Juventus. Na lavičce Palerma již byl Ondřej Čelůstka.

Vedoucí Inter nevyužil sobotní remízy svých pronásledovatelů AC Milán a AS Řím a sám rovněž uhrál jen bezbrankovou remízu s Janovem. Na čele tabulky tak má nadále čtyřbodový náskok. Trenéra Mourinha může těšit alespoň to, že jeho svěřenci doma počtvrté za sebou neinkasovali.

Juventus jde nahoru, AC remizoval s AS Řím

Fotbalisté Juventusu zvítězili na hřišti Fiorentiny 2:1 a vyhráli potřetí z posledních čtyř utkání. Šlágr kola mezi třetím AS Řím a druhým AC Milán skončil bezbrankovou remízou.

Juventus poslal do vedení už ve 2. minutě brazilský záložník Diego, který z hraniční ofsajdové situace překonal povedenou kličkou brankáře Freye.

Fiorentina, která v úterní odvetě osmifinále Ligy mistrů přivítá Bayern Mnichov, vyrovnala ve 38. minutě. Povedenou hlavičkou se proti bývalému zaměstnavateli prosadil záložník Marchionni.

Zápas rozhodl v 68. minutě střídající krajní bek "Staré dámy" Grosso. Jeho spoluhráč Zdeněk Grygera dnes v obraně chyběl.

AS sice prodloužil na Olympijském stadionu svou sérii neporazitelnosti v domácí soutěži už na 17 utkání, ale většinu zápasu dominoval milánský celek.

Hosté, v jejichž obraně nenastoupil Marek Jankulovski, však kvůli neproměněným šancím nedokázali výrazněji snížit náskok prvního Interu.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Fiorentina - Juventus Turín 1:2 (38. Marchionni - 2. Diego, 68. Grosso)

AS Řím - AC Milán 0:0

Cagliari - Catania 2:2 (9. Lazzari, 73. Cossu - 31. Mascara z pen., 35. Maxi Lopéz)

Bari - Chievo 1:0 (20. Castillo)

Sampdoria Janov - Lazio Řím 2:1 (29. Guberti, 37. Pazzini - 7. Floccari)

Bergamo - Udine 0:0

Palermo - Livorno 1:0 (81. Miccoli)

Boloňa - Neapol 2:1 (7. Zalayeta, 12. Adailton - 14. Rinaudo)

Siena - Parma 1:1 (69. Vergassola - 34. Biabiany)

Inter Milán - FC Janov 0:0