Fiorentina potvrdila formu proti Interu, Juventus remizoval s AS

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN 25. KOLA | Fotbalisté Interu Milán potvrdili nevydařenou sezonu i v dalším domácím utkání. Svěřenci Roberta Manciniho nenavázali na formu z posledních týdnů a nestačili na Fiorentinu, která naopak prodloužila sérii bez ligové porážky na osm zápasů. Hosté vyhráli 1:0 a jsou v tabulce pátí. Zápas druhého s prvním týmem italské fotbalové ligy skončil na stadionu AS Řím nerozhodně 1:1. Juventus tak v čele udržel devítibodový náskok.

Zápas druhého s prvním týmem italské fotbalové ligy skončil na stadionu AS Řím nerozhodně 1:1 a hostující Juventus si tak v čele tabulky udržel devítibodový náskok. Na vedoucí branku nejlepšího střelce Serie A Carlose Téveze, který se prosadil popatnácté v sezoně, odpověděl v závěru vyrovnáním domácí Seydou Keita. To už AS hrál v oslabení o vyloučeného Torosidise.

Římský celek doma naposledy zvítězil 30. listopadu, pak pětkrát remizoval a sérii bodových ztrát prodloužil i dnes. V první půli měl přitom před 50.000 diváků značnou převahu, jenže obrana hostů pracovala bezchybně a nepustila protivníka do žádné gólové šance, dokonce ani k jediné střele na Buffona.

Po změně stran se začal osmělovat také Juventus, chilský záložník Vidal ale v 50. minutě De Sanctisovu branku těsně minul. Právě za faul na Vidala dostal po hodině hry druhou žlutou kartu Torosidis a z nařízeného přímého kopu Tévez skóroval střelou přes zeď.

Na druhé straně nejprve neuspěl stoper Manolas, jehož hlavičku zneškodnil Buffon, z podobné situace ale v 78. minutě přece jen vyrovnal Keita. AS Řím tak má dál na kontě jen dvě ligové prohry, obhájce titulu Juventus jedinou.

Inter padl s Fiorentinou

O vítězství florentského týmu rozhodl v 55. minutě Mohamed Salah. Egyptský záložník se gólem nebo asistencí podílel na čtyřech z posledních pěti branek Fiorentiny.

Před Fiorentinou se nadále drží římské Lazio, které bez problémů zvítězilo 3:0 na půdě Sassuola. Římský tým zároveň na rozdíl dvou bodů stáhl náskok třetí Neapole, která podlehla FC Turín 0:1.

Cenné vítězství si připsala také předposlední Cesena, která se po výhře 1:0 nad Udine přiblížila záchraně na čtyři body. K tomu pomohly také prohry Cagliari a Bergama, které s Cesenou o záchranu bojují.