Juventus napravil s Laziem ostudu, milánské derby bez vítěze

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

ITALSKÁ LIGA - SOUHRN 31. KOLA |  Fotbalisté AS Řím nevyužili šanci poskočit v italské lize na druhé místo před městského rivala Lazio. S Bergamem jen remizovali 1:1, obě branky padly z penalty. Neapol zvítězila na hřišti Cagliari 3:0. Pro sardinský celek, za který znovu nenastoupil záložník Josef Hušbauer, to bylo už jedenácté utkání bez plného bodového zisku. Večerní milánské derby skončilo bezbrankovou remízou.

Obhájce titulu má v čele už patnáctibodový náskok. Lazio sice soupeře přestřílelo poměrem 17:8, produktivní však byla pouze domácí "Stará dáma".

V 17. minutě otevřel skóre argentinský kanonýr Tévez, jenž je s 18 brankami v čele tabulky střelců Serie A. O jedenáct minut později na něj navázal obránce Bonucci, který s míčem přeběhl půl hřiště a z hranice vápna s přehledem překonal gólmana Marchettiho.

Lazio neuspělo po předchozích osmi výhrách, v závěru navíc dostal Cataldi červenou kartu po faulu na Téveze.

AS Řím šanci nevyužilo

AS Řím se dostal do vedení už ve třetí minutě. Bránící hráč hostů zasáhl míč ve vápně rukou a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Totti. Ikona římského celku vstřelila 67. gól z penalty. K dorovnání rekordu italské ligy, který drží Roberto Baggio, schází Tottimu jediný úspěšný pokus.

O dvacet minut později dostal na druhé straně po Astoriho faulu stejnou příležitost Denis a nezaváhal. Římané následně nedokázali překonat pozornou obranu hostů a nedosáhli na desáté domácí vítězství nad Bergamem v řadě.

Cagliari se krčí na předposledním 19. místě a nic na tom nezměnil ani duel s Neapolí, které svěřenci Zdeňka Zemana podlehli 0:3. Skóre zápasu otevřel po Hamšíkově povedeném pasu Callejón, v závěru prvního poločasu zdvojnásobil náskok hostů vlastním gólem Balzano. Skóre uzavřel v druhém dějství Gabbiadini, domácí nedokázali využít ani přesilovku, kterou hráli od 66. minuty po vyloučení Maggia.

První poločas Derby della Madonnina začal lépe pro Inter, v 11. minutě Hernanesův dalekonosný pokus zneškodnil gólman López. Po půlhodině hry hráči AC dotlačili míč za brankovou čáru, rozhodčí Banti ale gól kvůli ofsajdu neuznal. To samé potkalo po přestávce útočníka "Nerazzuri" Icardiho.

Inter pokračoval v tlaku a v 72. minutě se už radoval z vedení poté, co si obránce hostů Mexés srazil míč do vlastní brány, ani tento gól však neplatil kvůli faulu Palacia. Hosty následně několikrát podržel brankář López. Gólem neskončil ani akrobatický pokus záložníka AC Milán De Jonga v nastavení.