AS Řím zdolal Juventus 2:1. Rozhodl Džeko, Szczesny tým zachránil

Útočník AS Řím Edin Džeko dal proti Juventusu rozhodující gól
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

ITALSKÁ SÉRIE A - SOUHRN 2. KOLA | Fotbalisté AS Řím si ve druhém kole italské ligy připsali cenný skalp mistrovského Juventusu. Rozhodující gól vstřelil útočník Edin Džeko, který do Říma přišel v létě z Manchesteru City. V nastavení pak tři body zachránil domácím brankář Wojciech Szczęsny, jenž předvedl parádní zákrok.

Domácí do zápasu vstoupili aktivně a úřadujícího mistra několikrát zatlačili do jeho pokutového území. Nejblíže brance byl v prvním poločase Pjanič, který trefil tyč. Právě bosenský záložník pak v druhé půli otevřel skóre, když v 61. minutě poslal míč z přímého kopu do branky a gólman Buffon se za balonem pouze ohlédl.

Turínský celek v zápase obdržel hned dvě červené karty. Nejprve ji sudí Rizzoli ukázal nehrajícímu Rubinhovi, v 78. minutě byl vyloučen obránce Evra a přesilovku takřka ihned využil Džeko.

VIDEO | Džekův rozhodující gól proti Juventusu

V závěru sice snížil Dybala, vyrovnat se ale hostům nepodařilo. Fantastickým zákrokem totiž zakročil brankář AS Wojciech Szczęsny. Juventus tak nezačal cestu za obhajobou titulu dobře, v prvních dvou kolech nezískal ani bod.

VIDEO | Brankář Szczęsny zachránil AS Řím v závěru

AC vyhrál, Kucka hrál poločas

AC napravil zaváhání z prvního kola, kdy prohrál na stadionu Fiorentiny. Ale proti Empoli to jednoduché neměl. Poprvé se sice v jeho dresu prosadil Carlos Bacca, jenže za čtyři minuty vyrovnal Saponara, bývalý útočník AC.

Domácí nakonec vítězství vybojovali zásluhou Luize Adriana, který stejně jako Bacca vstřelil svůj první gól v dresu Rossoneri.

Tři body získalo také Sassuolo, které vyhrálo včetně zápasů minulé sezony už pošesté v řadě. Tentokrát zdolalo Boloňu 1:0.

Lazio dostalo výprask

Lazio Řím překvapivě prohrálo na hřišti Chieva Verona 0:4. Neapol neudržela vedení a remizovala se Sampdorií 2:2.

Lazio nezvládlo první poločas a dostalo v něm hned tři branky. Nejprve gólman Berisha nedosáhl na skákavou střelu Meggioriniho. Ten byl i u druhého zásahu, když poslal centr Paloschimu a pětadvacetiletý útočník se nemýlil.

Před přestávkou navýšil náskok Chieva z přímého kopu Birsa. V 53. minutě mohl snížit Parolo, jeho pokus ale zneškodnil gólman Bizzarri. O čtvrt hodiny později jakékoliv naděje hostů utnul druhou trefou v zápase Paloschi.

Neapol byla v prvním dějství utkání se Sampdorií Janov jasně lepším týmem a vytvořila si dvougólový náskok, o obě trefy se postaral Higuaín. Jenže i hosté měli svého dvougólového střelce, v rozmezí dvou minut se dvakrát prosadil Eder: nejprve z penalty, následně po pěkné individuální akci.

Dva góly vstřelil také Jovetič z Interu Milán a zařídil tak výhru 2:1 na půdě nováčka Carpi. Fiorentina sice vedla od desáté minuty duelu v Turíně zásluhou Alonsa, domácí ale díky povedené desetiminutovce v druhé půli otočili stav na 3:1.