Neapol ve šlágru porazila Juventus 2:1, Inter ostudně prohrál

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V souboji gigantů italské ligy vyhrála Neapol nad Juventusem 2:1. Mistrovský celek tak pokračuje ve špatném startu do sezony. Fotbalisté AS Řím naopak deklasovali v šestém kole italské ligy nováčka Carpi 5:1. Stínem na výsledku z pohledu domácího týmu bylo zranění legendy Francesca Tottiho. AC Milán nedokázal navázat na dvě výhry a prohrál 0:1 v Janově. Ještě horší prohru si připsal Inter, který doma padl s Fiorentinou 1:4.

Neapol otevřela skóre z první větší šance, když se po pohledné kombinaci Insigneho a Higuaína prosadil první jmenovaný hráč. Radosti si italský útočník ale příliš neužil, neboť ve 40. minutě kvůli zranění musel opustit hřiště. Přesto domácí dokázali navýšit náskok, když Higuaín v 62. minutě vstřelil pátý gól v sezoně. Všechny zásahy Argentinec zaznamenal na domácím stadionu.

Minutu poté sice snížil Lemina, který v Juventusu hostuje z Marseille, na body "Stará dáma" ale nedosáhla a v tomto ročníku zaznamenala už tři prohry, stejně jako v celé předchozí sezoně.

AS Řím, ambiciózní celek z hlavního města, v předchozích dvou kolech získal jediný bod, proti Carpi si ale šel od počátku pro vítězství. V rozmezí 24. a 31. minuty se trefili Manolas, Pjanič a Gervinho. Poslední jmenovaný oslavil vstřelenou branku v Serii A poprvé od listopadu 2014.

Kapituloval ale také gólman De Sanctis, který v bráně AS Řím zaskakuje za zraněného Szczesného. Hlavou ho překonal Borriello, jenž má také zkušenosti z působení v AS. Po přestávce poslal trenér García na hřiště Tottiho, po jehož střele se k dorážce dostal Salah a zvýšil na 4:1.

Legenda AS Řím ale musela už v 55. minutě vystřídat kvůli zranění. Pátý gól domácích vstřelil Digne, který v Římě hostuje z Paris St. Germain. Následně mohl snížit z penalty Matos, De Sanctis ale zneškodnil pokutový kop i dorážku.

AC prohrál v Janově

Janov o výhře rozhodl už po deseti minutách, kdy se z přímého kopu trefil Blerim Džemaili. Pomohla mu i teč jednoho z hráčů ve zdi, která poslala míč do protipohybu brankáře Lópeze.

Hostům se situace zkomplikovala ještě více těsně před poločasem, kdy Romagnoli trefil loktem do obličeje Capela a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Milánský tým nicméně měl v druhém poločase šance na vyrovnání, jenže Bertalocci ani Kucka v nich neuspěli. AC tak prohrál s Janovem už potřetí v řadě.

Inter doma dostal čtyři góly

Fiorentině se na San Siru vydařila úvodní půlhodina. Už ve třetí minutě fauloval brankář Handanovič ve vápně Kaliniče a z penalty skóroval Josip Iličič. Po osmnácti minutách se Kalinič prosadil sám, když dorazil tvrdou Iličičovu ránu, kterou Handanovič vyrazil jen vysoko do vzduchu.

Chorvatský útočník byl dál při chuti a v 23. minutě do brány z malého vápna dorazil přesný centr Alonsa. Tragickou půlhodinu Interu zakončila červená karta Mirandy, jenž srazil unikajícího Vecina.

Po hodině hry se sice podařilo snížit domácímu kapitánovi Icardimu, jenže v 76. minutě přidala Fiorentina čtvrtý gól. Opět u toho byla dvojice Iličič, Kalinič. Iličič se dostal sám před brankáře, ve vápně ještě našel Kaliniče a ten završil hattrick.

Fiorentina ukončila po třech zápasech neprůstřelnost Interu a díky lepšímu skóre šla do čela ligy před něj. Klub z Florencie vede Serii A poprvé od února 1999.

Janov o výhře nad AC rozhodl už po deseti minutách, kdy se z přímého kopu trefil Džemaili. Pomohla mu i teč jednoho z hráčů ve zdi, která poslala míč do protipohybu brankáře Lópeze.

Hostům se situace dál zkomplikovala těsně před poločasem, kdy Romagnoli trefil loktem do obličeje Capela a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Milánský tým nicméně měl v druhém poločase šance na vyrovnání, jenže Bertalocci ani Kucka neuspěli. AC tak prohrál s Janovem i potřetí.

Na třetí místo se dostal FC Turín, který doma porazil Palermo. Těsnou výhru 2:1 udržel i přes dvě vyloučení. Lazio otočilo zápas ve Veroně na 2:1, vítězný gól dal už v oslabení po Mauriciově vyloučení v 86. minutě Parolo.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:
AS Řím - Carpi 5:1
Branky: 24. Manolas, 28. Pjanič, 31. Gervinho, 51. Salah, 68. Digne - 34. Borriello

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.