AS Řím zvládl šlágr a je v čele ligy. Vyhrál i Juventus a AC Milán

Fotbalisté AS Řím jsou v čele italské ligy
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Fotbalisté AS Řím zvítězili v italské lize na hřišti Fiorentiny 2:1 a po čtvrté výhře v řadě se posunuli do čela tabulky. Na druhou pozici se dostala Neapol po vítězství 1:0 na půdě Chieva Verona, avšak pouze o skóre za ní zaostávají hned tři týmy: Fiorentina, Inter Milán a Lazio Řím. Juventus porazil Bergamo 2:0 a teprve potřetí v sezoně získal tři body. AC Milán v závěru rozhodl o výhře 2:1 nad Sassuolem a po třech zápasech naplno bodoval.

AS Řím poslal na půdě Fiorentiny do vedení Salah, jenž v kádru "Vlků" hostuje z Chelsea, která ho v minulé sezoně zapůjčila právě do Fiorentiny. "Viola" poprvé v sezoně na svém stadionu inkasovala. V 34. minutě navíc přeběhl Gervinho s míčem polovinu hřiště, nezaváhal ani v koncovce a zvýšil na 2:0 pro hosty.

V druhém poločase mohl římský celek definitivně pojistit tříbodový zisk, Pjaničův pokus ale z brankové čáry odkopl Rodríguez. V závěru zvýšili domácí tlak a AS navíc dohrával v deseti, Babacar ale už pouze zkorigoval.

Neapol proti Chievu předváděla pohledný fotbal a několikrát se dostala do vážné šance, argentinský útočník Higuaín dokonce dvakrát trefil v prvním poločase tyč. V 59. minutě už po Insigneho přihrávce skóroval a sedmým gólem v sezoně rozhodl o čtvrté výhře Neapole za sebou. Kromě porážky v prvním kole v Sassuolu (1:2) Neapol ve všech utkáních bodovala.

Juventus se proti Bergamu dostal do vedení po půlhodině hry, kdy Dybala překonal gólmana Sportiella střelou zpoza vápna. Argentinský útočník byl i u druhého gólu. V 49. minutě asistoval Mandžukičovi, jenž oslavil první ligovou trefu za Juventus, kam v létě přestoupil z Atlética Madrid.

Domácí měli možnost v závěru ještě navýšit náskok. Nejprve byl v 73. minutě vyloučen stoper hostů Toloi, o šest minut později kopal Pogba penaltu, jeho pokus ale Sportiello vyrazil. Přesto Juventus svého soka porazil pojedenácté v řadě.

Brankář Sassuola Consigli fauloval ve 30. minutě v pokutovém území milánského útočníka Baccu a byl vyloučen. Nově příchozí Pegolo se postavil proti penaltě, ale pokus faulovaného Kolumbijce nezneškodnil, přestože vystihl stranu.

V 53. minutě vyrovnal z přímého kopu Berardi, kterému se proti AC daří: za Sassuolo už mu vstřelil od sezony 2013/14 osm branek. Přesto se domácí radovali z tříbodového zisku, když v závěru po Bonaventurově rohovém kopu rozhodl střídající Adriano. V brance Milána debutoval teprve šestnáctiletý Gianluigi Donnarumma, jenž se stal nejmladším gólmanem v historii, který nastoupil v Serii A v základní sestavě.

Na pátém místě se nachází římské Lazio, které porazilo FC Turín 3:0. Dvěma góly se na tom podílel Anderson. Udine zdolalo zásluhou trefy Lodiho z 20. minuty nováčka Frosinone 1:0 a poprvé v sezoně uspělo na vlastním stadionu.