Exsparťan Kucka se trefil za AC, Juventus vyhrál podeváté v řadě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

ITALSKÁ LIGA - 19. KOLO | Slovenský reprezentant Juraj Kucka přesnou hlavičkou pomohl svému AC Milán k remíze 1:1 na hřišti AS Řím. Fiorentina pak prohrála doma s Laziem 1:3. Body ztratil i dosavadní lídr soutěže Inter Milán, když na domácí půdě podlehl Sassuolu gólem z penalty z 95. minuty. Toho využila Neapol, která deklasovala nováčka soutěže Frosinone 5:1 a vyhoupla se do čela tabulky. Před Inter se o skóre dostal i Juventus, který zdolal 2:1 Sampdorii Janov a vyhrál podeváté v řadě.

První poločas utkání mezi AS Řím a AC Milán zvládli lépe domácí, které mohl hned v první minutě poslat do vedení Sadiq Umar, ale proti Donnarummovi neuspěl. Ve 4. minutě už ale AS vedl, po centru Pjaniče se prosadil Antonio Rüdiger. Německý obránce mohl dokonce přidat druhý gól, tentokrát byl ale Donnarumma úspěšnější a hlavičku Rüdigera vytáhl na břevno.

Do druhé půle vstoupil naopak lépe AC, už po čtyřech minutách si na centr Hondy naběhl Juraj Kucka a hlavou vyrovnal. Slovenský záložník mohl o deset minut později přidat druhý gól, ale z deseti metrů poslal míč těsně nad. Ještě blíže byl o chvíli později Carlos Bacca, který mířil do břevna.

Fiorentina nepotvrdila roli favorita. V prvním poločase domácí branku nejprve ohrozil Balde Keita, kterého ale vychytal Tatarusanu, v nastaveném čase už ale rumunský brankář proti Keitově další šanci nestačil. Hostující útočník si narazil s Djordevičem a poslal míč přesně k tyči.

I zbylé góly zápasu padly v nastaveném čase, ale až ve druhém poločase. Domácí sice měli po přestávce herní převahu, ale nebezpeční příliš nebyli. Lazio naopak v závěru začalo hrozit z protiútoků. V první šanci ještě neuspěl Matri, o chvíli později už ale Milinkovič-Savič přidal druhý gól. Naději Fiorentině vrátila střela Roncaglii, jenže o další minutu později přidal třetí gól hostů Felipe Anderson.

Přes 90 minut trvající bezbrankový výsledek v zápase Inter Milán - Sassuolo byl zejména zásluhou brankářů, neboť slibných příležitostí si oba týmy vypracovaly dostatek. V domácím týmu byl v zakončení nejaktivnější srbský reprezentant Ljajič, třetí gól v sezoně si ale nepřipsal. Sassuolo hrozilo zejména ze standardních situací.

Rozhodující okamžik přišel až v nastaveném čase. Domácí stoper Miranda fauloval ve vápně Defrela, útočník Berardi penaltu proměnil a dovedl Sassuolo k první výhře na stadionu Interu v historii.

Neapol nadělovala, Juventus už je druhý

Trenér Neapole Maurizio Sarri dnes slavil 57. narozeniny a jeho svěřenci mu nadělili klidné vítězství 5:1 ve Frosinone. Skóre otevřel po dvaceti minutách neapolský stoper Albiol, který využil Jorginhův rohový kop k premiérové trefě v sezoně. O deset minut později byl ve vápně faulován Higuaín a argentinský kanonýr sám proměnil penaltu.

V 59. minutě se ve třetím zápase za sebou prosadil slovenský kapitán Hamšík a o minutu později na něj navázal po individuální akci Higuaín, s 18 trefami nejlepší střelec tohoto ročníku Serie A.

Na 5:0 pro hosty zvýšil povedeným technickým pokusem střídající Gabbiadini, čestný gól domácích vstřelil v závěru Sammarco. Frosinone z posledních pěti zápasů získalo jediný bod.

Juventus se dostal na hřišti Sampdorie do vedení v 17. minutě. Pogba dal své přízemní střele velkou rotaci a míč se stočil za brankáře Viviana. Francouzský reprezentant se v posledních pěti utkáních, ve kterých nastoupil, přímo podílel na čtyřech gólech: dva dal a na dva přihrál.

Necelou minutu po změně stran navýšil náskok Juventusu po Dybalově přihrávce Khedira, který se prosadil poprvé od října. Naději pro domácí vykřesal v 64. minutě Cassano, Sampdoria ale na čtvrtý bodovaný zápas za sebou nedosáhla.

Přes 90 minut trvající bezbrankový výsledek zápasu Inter Milán - Sassuolo byl zejména zásluhou brankářů, neboť slibných příležitostí si oba týmy vypracovaly dostatek. V domácím týmu byl v zakončení nejaktivnější srbský reprezentant Ljajič, třetí gól v sezoně si ale nepřipsal. Sassuolo hrozilo zejména ze standardních situací.

Hellas Verona ani v 19. kole nedosáhl na první výhru v sezoně a po porážce 0:1 s Palermem zůstal beznadějně poslední s jedenáctibodovou ztrátou na nesestupovou 17. pozici. Právě sedmnáctý FC Janov ukončil sérii pěti porážek a na hřišti Bergama díky slepeným brankám Džemailiho a Pavolettiho vyhrál 2:0.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Carpi - Udine 2:1
Branky: 26. Pasciuti, 70. Lollo - 72. A. Zapata

Fiorentina - Lazio Řím 1:3
Branky: 90.+5 Roncaglia - 45.+1 Keita, 90.+3 Milinkovič-Savič, 90.+6 Anderson.

Frosinone - Neapol 1:5
Branky: 81. Sammarco - 30. z pen. a 60. Higuaín, 20. Albiol, 59. Hamšík, 71. Gabbiadini

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.