Juventus má desátou výhru v řadě, AS Řím se dostal před Neapol

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

ITALSKÁ LIGA - 36. KOLO | Fotbalisté Udine nebudou na sobotní zápas s FC Turín rádi vzpomínat, protože doma prohráli vysoko 1:5. Druhý duel mezi Chievem a Fiorentinou naopak skončil bezbrankovou remízou 0:0. Už jistý mistr Juventus porazil sestupem ohrožené Carpi 2:0 a připsal si desátou ligovou výhru v řadě.

O vítězství Juventusu rozhodl svým prvním gólem za turínský klub brazilský záložník Hernanes tři minuty před koncem prvního poločasu, konečný výsledek pak krátce před závěrečným hvizdem zařídil Simone Zaza.

Už jistý mistr tak ve svém prvním zápase po zisku titulu ohrozil naděje nováčka Serie A na udržení v nejvyšší soutěži. Na Carpi se totiž díky vítězství 2:0 nad Sampdorií Janov dotáhlo Palermo, kterému patří osmnáctá, tedy první sestupová příčka. Oba celky mají dvě kola před koncem shodně 35 bodů. O další čtyři zpět je devatenácté Frosinone, beznadějně poslední je už jistý sestupující Verona.

Právě Frosinone se dnes postaralo o překvapení, když remizovalo na hřišti AC Milán a zkomplikovalo domácím boj o evropské poháry. Outsider vedl na San Siru už 2:0 a 3:1, ale o senzační výhru je ve druhé minutě nastavení připravil vyrovnávacím gólem z penalty Jérémy Ménez, navíc Mario Balotelli trefil v závěrečných vteřinách břevno.

Milánský celek díky remíze udržel naději na evropské poháry, ale dvě kola před koncem nemá dobrou výchozí pozici. Na pátou Fiorentinu, která drží poslední příčku zajišťující start v kvalifikaci Evropské ligy, ztrácí na sedmé pozici šest bodů. O bod lépe je na tom šesté Sassuolo.

AS Řím otočil i díky Tottimu

Fotbalisté AS Řím otočili v italské lize zápas 36. kola s FC Janov, zvítězili 3:2 a popatnácté za sebou bodovali. Předstihli díky tomu druhou Neapol, ta se ale může na druhou pozici rychle vrátit: od 21:00 hostí Bergamo. Druhá příčka v konečné tabulce vynese svému držiteli přímý postup do Ligy mistrů.

Hráči AS Řím šli v Janově rychle do vedení, v šesté minutě se po Perottiho přihrávce prosadil potřinácté v sezoně nejlepší klubový střelec Salah. Domácí Tachtsidis ale už ve 14. minutě vyrovnal. V několika šancích pak selhal útočník AS Řím El Shaarawy a v 65. minutě se na druhé straně zblízka trefil Pavoletti.

Hosty uklidnil střídající Totti, dělovka devětatřicetiletého útočníka po volném kopu se v 77. minutě zastavila až v síti. Na rozhodující brance se pak podílel další střídající hráč Džeko , který v 87. minutě předložil míč před odkrytou branku El Shaarawymu.

AC Milán - Frosinone 3:3
Branky: 50. Bacca, 74. Antonelli, 90.+2 Ménez z pen. - 2. Paganini, 44. Kragl, 54. Dionisi

Empoli - Boloňa 0:0

Palermo - Sampdoria Janov 2:0
Branky: 19. Vázquez, 85. Gilardino

Sassuolo - Hellas Verona 1:0
Branka: 58. Pellegrini

Janov - AS Řím 2:3
Branky: 14. Tachtsidis, 65. Pavoletti - 6. Salah, 77. Totti, 87. El Shaarawy),

Lazio Řím - Inter Milán 2:0