21. května 2016 • 23:37

Italský pohár ovládl Juventus. Výhru nad AC Milán zařídil Morata

Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz

Fotbalisté Juventusu porazili ve finále Italského poháru 1:0 po prodloužení AC Milán a jako první v historii získali dvě sezony po sobě double. Jediný gól zápasu vstřelil na Olympijském stadionu v Římě ve 110. minutě střídající Álvaro Morata.

Ligový mistr Juventus získal trofej pojedenácté a překazil svému dnešnímu soupeři poslední šanci na účast v pohárové Evropě. Milán skončil v Serii A až sedmý a k postupu do Evropské ligy musel dnes vyhrát. Po porážce však bude v pohárech chybět třetí sezonu po sobě.

Utkání rozhodl španělský útočník Morata dvě minuty po příchodu na trávník. Třiadvacetiletý madridský rodák si naběhl na centr Juana Cuadrada a z voleje překonal střelou k tyči teprve sedmnáctiletého gólmana Gianluigiho Donnarummu.