21. května 2016 • 23:37

Italský pohár ovládl Juventus. Výhru nad AC Milán zařídil Morata

Sestřih La Ligy: Barcelona - Real Madrid 1:1. Ramos vyrovnal v poslední minutě Sestřih La Ligy: Barcelona - Real Madrid 1:1. Ramos vyrovnal v poslední minutě
Brno - Karviná: Michal Škoda chtěl napodobit bráchu, ale jeho lob mířil vedle Brno - Karviná: Michal Škoda chtěl napodobit bráchu, ale jeho lob mířil vedle

Fotbalisté Juventusu porazili ve finále Italského poháru 1:0 po prodloužení AC Milán a jako první v historii získali dvě sezony po sobě double. Jediný gól zápasu vstřelil na Olympijském stadionu v Římě ve 110. minutě střídající Álvaro Morata.

Ligový mistr Juventus získal trofej pojedenácté a překazil svému dnešnímu soupeři poslední šanci na účast v pohárové Evropě. Milán skončil v Serii A až sedmý a k postupu do Evropské ligy musel dnes vyhrát. Po porážce však bude v pohárech chybět třetí sezonu po sobě.

Utkání rozhodl španělský útočník Morata dvě minuty po příchodu na trávník. Třiadvacetiletý madridský rodák si naběhl na centr Juana Cuadrada a z voleje překonal střelou k tyči teprve sedmnáctiletého gólmana Gianluigiho Donnarummu.