Krejčí zářil za Boloňu: Brankář se na něm vyloučil + parádní asistence

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Boloni s českým záložníkem Ladislavem Krejčím v sestavě porazili ve třetím kole italské ligy nováčka Cagliari 2:1. Bývalý záložník pražské Sparty byl jednou z nejvýraznějších postav zápasu: asistoval u druhého gólu a ještě předtím se zasloužil o přesilovku svého týmu, neboť se na něm v 54. minutě vyfauloval gólman soupeře Marco Storari. Bodově stoprocentní zůstává Juventus, kter porazil Sassuolo 3:1. Neapol zvítězila na hřišti Palerma 3:0 a rovněž zůstává dál neporažena.

Boloňa byla v prvních desítkách minut jednoznačně aktivnějším týmem. Cagliari několikrát podržel Storari, na Verdiho přímý kop z 23. minuty ale nestačil.

Devět minut po přestávce běžel Krejčí sám na brankáře, Storari proti němu vyběhl a nevybíravě jej zasáhl, za což si vysloužil červenou kartu. Krejčí musel být ošetřen, v zápase však posléze pokračoval.

V 67. minutě český reprezentant nacentroval od rohového praporku na Destra, střídající gólman Rafael si ale poradil. O chvíli později už si Krejčí připsal gólovou asistenci. Protáhl se mezi dvěma hráči a předložil míč před branku střídajícímu Di Francescovi.

V závěru zkorigoval stav z přímého kopu portugalský reprezentant Alves, který do Cagliari přišel před sezonou z Fenerbahce.

Interu vystřílel body Icardi

V zápase Pescara - Inter se první šance zrodily až v závěru poločasu. Domácí dvakrát podržel zkušený gólman Bizzarri při Banegově střele a Candrevově dorážce, na druhé straně Verre nastřelil břevno. Inter se v prvních třech kolech nedokázal gólově prosadit v první pětačtyřicetiminutovce.

Hned po přestávce po Candrevově centru zakončil Icardi těsně vedle, na druhé straně zneškodnil gólman Handanovič pokus Memushaje. Inter se následně ocitl v dalších nadějných situacích, v 63. minutě ale domácí Zampano nacentroval do vápna přesně na Bahebecka a ten po čtyřech minutách na hřišti otevřel skóre. Francouzský útočník vstřelil první gól za Pescaru, v níž hostuje z Paris St. Germain.

Od dvoubrankové ztráty vzápětí několikrát zachránil hosty Handanovič. V 77. minutě už se dočkali hosté, po Banegově centru se hlavou trefil Icardi. Následně se znovu zaskvěl slovinský gólman Interu proti Bahebeckově pokusu.

V nastaveném čase dokonal obrat druhou trefou v utkání Argentinec Icardi a Inter tak poprvé od 9. dubna zvítězil venku.

Milánský tým hrál v sestavě: Handanovič - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon - Mário, Medel (74. Palacio) - Candreva (75. Eder), Banega, Perišič (75. Jovetič) - Icardi.

Totti: Asistence a vítězný gól

Jubilejní 250. zápas trenéra Luciana Spallettiho na lavičce AS Řím proti Sampdorii Janov začal pro domácí "Vlky" dobře. V osmé minutě našel Perotti nadýchaným centrem Salaha a ten se poprvé v italské lize prosadil hlavou.

Hosté ale ještě do konce poločasu stav otočili. Nejprve se po Reginiho pasu střelou z první prosadil Muriel, obrat pak dokonal nedůsledně hlídaný Quagliarella. Tentýž hráč mohl přidat i další branku, tentokrát ale dobře zasáhl domácí gólman Szczesny.

Po přestávce, trvající 80 minut kvůli silnému dešti, poslal Spalletti na hřiště Džeka a Tottiho, který tak zasáhl už do 25. sezony v italské nejvyšší soutěži a vyrovnal rekord obránce Paola Maldiniho.

Déšť na chvíli přerušil zápas mezi AS Řím a Sampdorií JanovFoto EPA

Střídání vyšlo domácímu lodivodovi na výbornou. Po čtvrthodině Totti poslal míč za obranu Džekovi a ten se nemýlil. To se ale nedalo říci o dalších šancích bosenského reprezentanta, neboť hned několikrát byl ve výhodné pozici, druhý gól ale nepřidal.

Zařídil však v nastavení pokutový kop, když jej ve vápně fauloval Škriniar. Penaltu proměnil Totti, který se v posledních osmi zápasech, do kterých zasáhl, podílel na stejném počtu branek: pět dal a na tři přihrál.

Řím nastoupil v sestavě Szczesny - Florenzi, Manolas, Jesus, Peres - Nainggolan (85. Iturbe), De Rossi, Strootman - Salah, Perotti (46. Totti), El Shaarawy (46. Džeko).

Hart nechytil penaltu a chyboval

Zápas mezi FC Janov a Fiorentinou, s níž se v Evropské lize utká Liberec, byl po 28 minutách za stavu 0:0 na půl hodiny přerušen a následně odložen kvůli silnému dešti. Po poločasové přestávce byl ze stejného důvodu na hodinu pozastaven také duel AS Řím - Sampdoria Janov, k odložení ale rozhodčí nesáhl. Domácí, se kterými se ve čtvrtek v EL utká Plzeň, prohrávají 1:2.

V Janově se za 28 odehraných minut dostal do největší šance domácí záložník Laxalt, trefil však pouze břevno.

Trenér Fiorentiny Paulo Sousa poslal do hry sestavu Tatarusanu - Tomovič, Rodríguez, Astori - Tello, Badelj, Sánchez, Olivera - Iličič, Valero - Kalinič.

Joe Hart inkasoval při debutu dvě brankyFoto epa

Joe Hart se stal prvním anglickým brankářem, který nastoupil k zápasu Serie A. Premiéra v dresu FC Turín se mu ale příliš nepovedla. Jeho tým sice vedl v Bergamu po zásahu Falquého, o chvíli později ale Hart dostatečně nevyrazil centrovaný balon a posunul jej jen k Masiellovi, který zakončil do odkryté branky. Obrat Bergamo dovršilo v 82. minutě, kdy penaltu proměnil devatenáctiletý Kessié, jenž se prosadil už počtvrté v sezoně.

AC Milán podlehl Udine po brance Perici z 88. minuty 0:1. Římské Lazio remizovalo na hřišti Chieva Verona 1:1.

Higuaín dva góly za Juventus

Higuaín potvrzuje, že z formy z minulé sezony, v níž v Serii A zaznamenal 36 branek, nic neztratil. Během prvních deseti minut dvakrát překonal gólmana Sassuola Consigliho, zejména druhá trefa z voleje byla efektní. Dařilo se také další letní posile Juventusu: ve 27. minutě dorazil balon do brány po Dybalově střele do břevna Pjanič, jenž v dresu "Staré dámy" v lize debutoval po příchodu z AS Řím.

Za hosty ještě v prvním poločase šťastně snížil Antei, po změně stran si ale úřadující mistr v poklidu pohlídal tříbodový zisk. Na domácím hřišti vyhrál 18. ligové utkání v řadě, za tu dobu inkasoval pouze pět branek.

Argentinský útočník Gonzalo Higuaín se střelecky prosazuje v dresu JuventusuFoto EPA

První poločas duelu Palermo - Neapol nebyl příliš atraktivní, po změně stran ale hosté potvrdili roli favorita a dvěma slepenými góly rozhodli o svém vítězství. Nejprve se po Ghúlamově centru prosadil Hamšík, který se do sítě Palerma trefil v Serii A už osmkrát, což se slovenskému reprezentantovi proti nikomu jinému nepovedlo.

O několik minut později zužitkoval Insigneho nadýchaný centr nedůsledně hlídaný Callejón. Španělský forvard navíc o čtvrt hodiny později přidal po Zielinského přihrávce druhý gól v zápase. Neapoli se povedlo v šesti z posledních osmi soutěžních zápasů s Palermem udržet čisté konto.

Branky: 31. Bellusci, 56. Costa - 45.+2 Sampirisi

Utkání FC Janov - Fiorentina bylo po 28 minutách za stavu 0:0 ukončeno a odloženo kvůli silnému dešti.

1. Juventus 38 29 4 5 77:27 91
2. Řím 38 28 3 7 90:38 87
3. Neapol 38 26 8 4 94:39 86
4. Atalanta 38 21 9 8 62:41 72
5. Lazio 38 21 7 10 74:51 70
6. Milán 38 18 9 11 57:45 63
7. Inter Milán 38 19 5 14 72:49 62
8. Fiorentina 38 16 12 10 63:57 60