Krejčího Boloňa padla v Neapoli, Inter porazil mistrovský Juventus

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

ITALSKÁ LIGA - 4. kolo | Fotbalisté Neapole vyhráli v sobotu večer nad Boloňou 3:1. V základní sestavě poražených nastoupil i bývalý sparťan Ladislav Krejčí. Na hřišti vydržel do 74. minuty, kdy za stavu 2:1 střídal. Inter Milán otočil zápas s Juventusem a obhájce titulu porazil 2:1. O výhře soupeře Sparty v Evropské lize rozhodl v 78. minutě Perišič. Skóre tradičního šlágru otevřel v 66. minutě Stefan Lichtsteiner, za domácí však bleskově vyrovnal Mauro Icardi. Inter svého soka na domácí půdě porazil v lize poprvé od roku 2010.

Juventus vstoupil do zápasu jako papírový favorit z pozice druhého celku tabulky proti soupeři z její spodní části. V prvním poločase se oba týmy dostaly do dobrých šancí, záložník Juventusu Sami Khedira však své sólo z úvodu utkání nezakončil a Icardiho střela na druhé straně šla těsně vedle.

Po přestávce otevřel skóre Lichtsteiner, radost ale hostům vydržela jen přes minutu. Ve své další šanci se Icardi nemýlil s přesnou hlavičkou po rohu potvrdil pověst specialisty na Juventus, proti kterému se v osmi zápasech trefil už sedmkrát.

Domácí střelec si po brance připsal i asistenci, právě po jeho centru se také hlavou prosadil Perišič. V této sezoně Serie A Icardi z pěti gólů Interu jeden připravil a čtyři vstřelil.

V hektickém závěru byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen záložník Interu Éver Banega. Juventus si vytvořil velký tlak, na vítězství domácích to však už nic nezměnilo.

Milánský celek nastoupil v sestavě: Handanovič - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon (79. Miangue) - Candreva, Mário, Banega, Medel (75. Melo), Éder (69. Perišič) - Icardi.

Neapol porazila Boloňu s Krejčím

Fotbalisté Neapole ve 4. kole italské ligy zvítězili 3:1 nad Boloňou, za kterou odehrál 74 minut Ladislav Krejčí. Neapol vyhrála potřetí za sebou a dostala se do vedení v neúplné tabulce. Dvěma góly se o výhru zasloužil Arkadiusz Milik, který dal v posledních čtyřech startech za klub šest branek.

Český reprezentant Krejčí opět nechyběl v základní sestavě a už ve 4. minutě musel po jeho centru a zakončení Džemailiho zasahovat gólman Reina. Ve 14. minutě skóroval domácí Callejón. O vyrovnání se postaral tvrdou střelou z dálky Verdi.

V 61. minutě přišel do hry nový neapolský kanonýr Milik a už po sedmi minutách potvrdil svou formu. Dostal se za obranu a technicky přehodil gólmana. Za dalších deset minut zvýšil střelou zpoza vápna. Boloňa dohrávala posledních deset minut bez vyloučeného Kraftha.