Fantazie, Schick se zase trefil. Hvězdnému Hartovi zahrál na housle

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí
Dvacetiletý útočník podruhé od letního příchodu ze Sparty dostal šanci v základní sestavě a stejně jako v říjnovém ligovém duelu na hřišti Juventusu Turín hned skóroval.

Nejprve Schick v 71. minutě zvýšil po samostatném úniku na 2:0 a v poslední minutě se ještě prosadil střelou zblízka. Trojnásobný reprezentant si v Sampdorii vylepšil bilanci na tři soutěžní góly v deseti utkáních.

"Pro nás to byl dobrý zápas s výborným výsledkem, takže můžeme být šťastní. Hráli jsme dobře a hodně drželi míč. Soupeř měl občas taky šance a první půle byla trochu horší než ta druhá, ale myslím, že jsme měli zápas po kontrolou," řekl Schick v rozhovoru pro klubovou televizi.

Útočník Patrik Schick má v Itálii v poslední době řádně nabito. Sotva před pár dny dal v poháru dva góly Cagliari, v neděli přidal další - tentokrát v Serii A - do sítě Turína. Sampdoria vyhrála 2:0 a bývalý sparťan přišel na hřiště až v 90. minutě. V páté minutě nastavení pak dostal ideální přihrávku a levačkou zahrál gólmanovi Hartovi na housle. Pečetil tak vítězství svého týmu. V nejvyšší italské soutěži má Schick na kontě dvě přesné trefy.

Schick začal zápas mezi náhradníky a na hřiště přišel až v samém závěru. V páté minutě nastavení dostal přihrávku od Karola Linettyho a z hranice malého vápna zamířil mezi nohy brankáře Joea Harta. Opět se tak prosadil proti soupeři z Turína, neboť první gól v Itálii vstřelil v 10. kole při prohře 1:4 s mistrovským Juventusem.

Ve šlágru kola si AS Řím poradilo v městském derby s Laziem 2:0 a posunulo se na druhou příčku v tabulce. O čtvrtém vítězství v derby za sebou rozhodli ve druhém poločase Kevin Strootman s Radjou Nainggolanem. AS navíc s Laziem neprohrálo už sedm zápasů.

Hostujícímu AS tak pramálo vadilo, že na zápas nedorazili jeho skalní příznivci, kteří tím protestovali proti zavedení bariér v jejich sektoru na Olympijském stadionu. Během týdne před utkáním se ultras pokoušeli přemluvit i hráči, ale Francesco Totti, Daniele De Rossi ani Alessandro Florenzi neuspěli.

AC ztrácí na Juve čtyři body

Gianluca Lapadula zachránil svým gólem vítězství pro AC Milán.Foto Reuters

Stejně bodů jako AS Řím má i třetí AC Milán a oba shodně ztrácejí na vedoucí Juventus čtyři body. Milánští Rossoneri dnes otočili zápas s posledním Crotone a vyhráli 2:1.

Hosty sice poslal do vedení Falcinelli, krátce před přestávkou však vyrovnal Pašalič. V 53. minutě mohl druhý gól AC přidat z penalty Niang, hostující brankář Cordaz ale jeho pokus zlikvidoval.

O výhře domácích tak čtyři minuty před koncem rozhodl Lapadula, pro kterého šlo o čtvrtý gól v posledních čtyřech zápasech. AC Milán tak díky němu prodloužil sérii bez porážky na pět zápasů.

Crotone poslal na San Siru do vedení Falcinelli, krátce před přestávkou však vyrovnal Pašalič. V 53. minutě mohl druhý gól AC přidat z penalty Niang, hostující brankář Cordaz ale jeho pokus zlikvidoval. O výhře domácích tak čtyři minuty před koncem rozhodl Lapadula a prodloužil sérii AC bez porážky na pět zápasů.

Juventus porazil Bergamo

Fotbalisté Juventusu vyhráli nad Bergamem 3:1. Jeden z gólů "Staré dámy" vstřelil Mario Mandžukič.Foto EPA

Juventusu porazil Bergamo 3:1 a v čele tabulky odskočili druhému AS Řím před derby s Laziem na rozdíl sedmi bodů. "Stará dáma" prodloužila domácí neporazitelnost trvající od 15. srpna 2015. Už v pátek Inter Milán prohrál v Neapoli 0:3. Ta o vítězství rozhodla dvěma rychlými góly v první půli, po změně stran si výhru pojistila třetí brankou.

Juventus poslal v 15. minutě do vedení po rychlé akci Alex Sandro, o čtyři minuty později zvýšil po rohu Rugani. Po změně stran výhru završil po dalším rohu Mandžukič. Hosté už jen snížili zásluhou Freulera.

Udine srazilo Krejčího Boloňu v nastavení

Díky gólu z třetí minuty nastavení porazili fotbalisté Udine v italské lize 1:0 Boloňu, za kterou odehrál 56 minut záložník Ladislav Krejčí. S Jakubem Janktem se na hřišti nepotkal, neboť dvacetiletý český hráč zůstal tentokrát na lavičce Udine.

Udine v samém závěru zápasu využilo početní výhodu, kterou mělo od 68. minuty, kdy byl vyloučen Erick Pulgar. Chilský obránce obdržel dvě žluté karty v rozmezí deseti minut.

Vítězství domácích zařídil brazilský bek Danilo, který se po centru z pravé strany opřel volejem do míče a trefil parádně levý horní roh boloňské branky. Udine vyhrálo po čtyřech zápasech, Boloňa prohrála čtvrté z posledních pěti utkání.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.